Liverpool získal obrancu Virgila van Dijka zo Southamptonu za 75 miliónov libier

Liverpool získal obrancu Virgila van Dijka zo Southamptonu za 75 miliónov libier

Liverpool sa definitívne dohodol so Southamptonom a získal jednoho z najlepších stredných obrancov v súťaži Virgila van Dijka. Kluby sa dohodli na prestupovej čiastke 85 miliónov eur.

Holandský reprezentant sa stane hráčom červených ihneď po otvorení zimného prestupového okna 1. januára. Na Anfielde podpísal 5,5-ročný kontrakt a na drese bude mať číslo 4.

Dohodnutá čiastka za Van Dijka je novou rekordnou čiastkou za obrancu a prekonala aj sumu, ktorú zaplatil Manchester City v júli za Kylea Walkera z Tottenhamu.Van Dijk neskrýval radosť z prestupu a na sociálnej sieti Instagram sa tešil, že sa pripojí k "jednomu z najväčších klubov vo svete futbalu".

„Nemôžem sa dočkať chvíle keď si na seba oblečiem červený dres Liverpoolu prvýkrát a predstavím sa skvelým fanúšikom na Anfielde. Dám zo seba všetko a verím, že nás v Liverpoole čakajú skvelé roky,“ napísal Holanďan.

Van Dijk chcel na Anfield prestúpiť už v lete a požiadal svätcov o uvoľnenie z klubu. Ten mu však nevyhovel a podal na Liverpool sťažnosť na vedenie Premier League, že rokuje s hráčom bez povolenia klubu.

O hráča sa v poslednom období začala zaujímať aj dvojica klubov Manchester City a Chelsea, ten však jednoznačne preferoval prestup do Liverpoolu.

Van Dijk prišiel do Southamptonu v júli 2015 z Celticu za 13 miliónov libier. Minulý rok podpísal so svätcami dlhodobý šesťročný kontrakt.

Počas necelých dvoch sezón v Anglicku sa stal jedným z najžiadanejších obrancov na Ostrovoch.

Jurgen Klopp tak začal riešiť problémy v obrannej formácii svojho tímu, ktorá inkasovala v tejto sezóne už 23 gólov.


Mohlo by vás zaujímať

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Hráč a manažér mesiaca október: Frank Lampard a Jamie Vardy

Za najlepšieho hráča a manažéra mesiaca októbra si fanúšikovia zvolili útočníka líšok Jamieho Vardyho a manažéra modrých Franka Lamparda.

Premier League 2019/20

Premier League 2019/20

Sezóna PREMIER LEAGUE 2019/20 je 28. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej súťaže) od jej založenia v roku 1992. Sezóna sa začína 10. augusta 2019 a posledné kolo je naplánované na 17. mája 2020.

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Mauricio Pochettino skončil v Tottenhame, nahradil ho Jose Mourinho

Argentínsky manažér neustál zlý štart do novej sezóny a po piatich rokoch opúšťa severný Londýn. Nahradí ho bývalý manažér Chelsea a Manchesteru United Jose Mourinho, ktorý s kohútmi podpísal kontrakt do konca sezóny 2022/23.