Smeruje dvojica Virgil van Dijk a Kevin Trapp do Liverpoolu?

Smeruje dvojica Virgil van Dijk a Kevin Trapp do Liverpoolu?

Brankár Kevin Trapp z parížskeho Saint-Germain a obranca Virgil van Dijk zo Southamptonu by už v januári mohli posilniť klub z Anfieldu.

Agent 27-ročného nemeckého brankáraKevina Trappaotvoril dvere Liverpoolu, aby už v zimnom transferovom okne mohol siahnuť po posile do brány.

Trapp odchytal od svojho príchodu do Paríža v roku 2015 za francúzsky klub 60 zápasov v Ligue 1, ale tento rok sa Nemcovo meno spomína iba v súvislosti s odchodom z Parc des Princes.

Alphonse Areola sa stal pod vedením manažéra Unaia Emeryho brankárskou jednotkou a Trapp, ktorý Liverpool označil za "úžasný klub", tak chce klub opustiť.

Gólmanov zástupca Jorg Neubauer na otázku či hráč môže opustiť parížsky klub už v januári pre Sport 1 odpovedal: „Ak sa vyskytne šanca už v zime, tak Kevin chce Paríž opustiť ihneď.“

Obaja brankári červených Simon Mignolet a Loris Karius pokračujú na Merseyside v slabých výkonoch a Le 10 Sport uviedol, že Jurgen Klopp by príchod Trappa do klubu uvítal.

Samotný Trapp uviedol, že by možnosť pracovať pod Jurgenom Kloppom v Liverpoole uvítal. „Je to úžasný klub so skvelou tradíciou,“ povedal nemecký brankár minulý mesiac pre Sport 1.

„A samozrejme, som fanúšikom Premier League. Červení nie sú bez záujmu, vyhrali veľa titulov a Jurgen Klopp je veľmi dobrý manažér,“ dodal Trapp.

Druhé meno spájajúce sa s príchodom na Anfield nie je žiadnou neznámou - o 26-ročného obrancuVirgila van Dijkasa červení intenzívne zaujímali už v lete.

Minulý týždeň médiá v Anglicku uvádzali, že Holanďan sa má stať novou posilou Manchesteru City, ale skúsený stredný obranca by napokon mohol posilniť družinu Jurgena Kloppa. Liverpool bol koniec-koncov jeho preferovaná destinácia už v letných mesiacoch.

Obranca vypadol zo zostavy Southamptonu v zápase s Huddersfieldom a tak sa špekulácie ohľadom jeho odchodu z klubu ešte zintenzívnili.

Liverpool sa k celej veci nevyjadruje, ale žurnalista Kevin Palmer, ktorý už celú dekádu pracuje v Southamptone, sa vyjadril, že svätci sa napokon dohodli s červenými na prestupovej čiastke okolo 70 miliónov libier.

Toto tvrdenie o niekoľko hodín neskôr potvrdila aj bývalá hviezda svätcov Matt Le Tissier, ktorý tiež predpokladá, že hráč zakotví v januári na Anfielde. Pritom celé leto sa vyjadroval, že Van Dijk neprestúpi do Liverpoolu za žiadnu cenu.


Mohlo by vás zaujímať

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Nemanja Matic v januári pravdepodobne opustí káder Manchesteru United

Srbský reprezentant toho v tejto sezóne za United veľa nenahral. Ole Gunnar Solskjaer na jeho pozícii preferuje iných hráčov a navyše sa Srb trápil so zranením. Preto by už v januári mohol putovať do Serie A.

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.