Budúcnosť Emreho Cana a Philippe Coutinha na Anfielde je neistá

Budúcnosť Emreho Cana a Philippe Coutinha na Anfielde je neistá

Coutinho túži po prestupe do Barcelony, avšak nevie čo prinesie budúcnosť. Emre Can by mohol zostať hráčom Liverpoolu aj po skončení aktuálnej sezóny, musí sa však s klubom dohodnúť na predĺžení kontraktu.

Coutinho nevie čo prinesie budúcnosť

Brazílsky tvorca hry sa vyjadril, že nevie či bude pokračovať v kariére na Anfielde alebo mu klub umožní prestup do Barcelony.

Coutinho chcel káder červených opustiť už v letnom transferovom okne 2017, keď vážnym záujemcom o jeho služby bol katalánsky gigant z Barcelony.

Vedenie Liverpoolu však odmietlo všetky tri ponuky za 25-ročného záložníka. Zatiaľ posledná z nich bola vo výške 130 miliónov eur.

Coutinho bol pri včerajšej výhre 7:0 nad Spartakom Moskva v Lige majstrov kapitánom tímu a po zápase sa vyjadril aj k špekuláciám ohľadom jeho januárového odchodu do španielskej La Ligy.

„Momentálne som v Liverpoole a vždy keď dostanem možnosť hrať, dám zo seba všetko. Rešpektujem dres, ktorý obliekam i fanúšikov liverpoolskeho klubu,“ povedal Coutinho, ktorý vsietil 9 gólov v 13 zápasoch aktuálnej sezóny.

„Neviem, kde bude moja budúcnosť. Čo sa stane v januári, to sa dozvieme až v januári. Neviem či príde Barcelona s ďalšou ponukou na prestup.“

„Minulé leto som dostal pracovnú ponuku a tak, ako ktorýkoľvek iný zamestnanec, som o ňu mal záujem. Zostal som však v Liverpoole a hrám s veľkou vôľou a túžbou.“

„V lete sa toho stalo veľa, ale vždy chcem odvádzať maximum na mieste kde práve hrám - to sa nezmenilo.“

„Teraz som tu (v Liverpoole), čaká nás veľa zápasov a spravím maximum, aby som tímu pomohol.“
Coutinhov hetrik bol vôbec jeho prvým v drese Liverpoolu a Brazílčan sa vyjadril, že zápas so Spartakom ostane dlho v jeho pamäti.

„Bol to pre mňa špeciálny večer. Dosiahli sme skvelý výsledok a zároveň som bol kapitánom v takomto dôležitom zápase a v klube akým je Liverpool,“ povedal.

„Toto je zatiaľ najdôležitejší hetrik mojej kariéry. V Lige majstrov to bol môj prvý. Jeden som už zaznamenal v drese Brazílie, ale tento bol oveľa dôležitejší.“

Predĺženie kontraktu nie je o peniazoch

Canov aktuálny kontrakt s Liverpoolom vyprší už na konci aktuálnej sezóny a nemecký reprezentant by sa tak stal voľným agentom. Predkontrakt s novým klubom môže podpísať už v januári.

23-ročný hráč sa zatiaľ nedohodol na podmienkach nového kontraktu s vedením červených a podľa informácií anglických médií je problémom uvoľňovacia klauzula, ktorú chce mať Can zahrnutú v kontrakte.

Niektoré médiá v Taliansku už informovali, že hráč je už prakticky jednou nohou v Juventuse, avšak hráč tieto tvrdenia popiera a hovorí, že môže vo svojej kariére pokračovať aj na Anfielde.

„Prečo sa ma na to pýtate?“ Reagoval hráč na otázku Liverpool Echo, keď sa spýtali kde bude hrať v nasledujúcej sezóne. „Naozaj sa chcem koncentrovať iba na moje výkony v tejto sezóne a môj agent sa postará o ostatné.“

„Nie je to o peniazoch, to je všetko čo k tomu môžem povedať. Áno, mohol by som už o mesiac podpísať predkontrakt s novým klubom, ale rovnako môžem už zajtra predĺžiť zmluvu s Liverpoolom. Uvidíme.“

Liverpool odmieta zahrnúť do nového kontraktu Cana uvoľňovaciu klauzulu, za ktorú by ho mohol prípadný záujemca získať do svojich služieb. A tu je zásadný problém medzi predstavou hráča a klubu.

Jurgen Klopp verí, že Can sa napokon s Liverpoolom dohodne, ale aktuálne hrozí, že hráč, ktorého hodnota na prestupovom trhu je aktuálne okolo 40 miliónov libier, odíde z klubu na konci júna úplne zadarmo.

Tuttosport minulý týždeň uviedol, že Can už je svojim srdcom v Turíne, kde by chcel hrať v strede zálohy Juventusu.

Nemecký reprezentant v tejto sezóne odohral 16 zápasov vo všetkých súťažiach a zahral si aj celých 90 minút minulý víkend pri výhre Liverpoolu 3:0 na pôde Stoke.

Can prišiel do Liverpoolu v júli 2014 z bundesligového Bayeru Leverkusen iba za 10 miliónov libier. Jeho meno sa spomína aj v súvislosti s klubmi Borussia Dortmund, Manchester City a jeho bývalého zamestnávateľa Bayern Mníchov.


Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.