V januári bude pokračovať prestupová sága s názvom Coutinho

V januári bude pokračovať prestupová sága s názvom Coutinho

Barcelona pripravuje ďalšiu ofenzívnu stratégiu na získanie hviezdy Liverpoolu Philippe Coutinha už v januárovom transferovom okne.

Katalánsky klub neuspel v lete s viacerými ponukami za brazílskeho reprezentanta, ktorý chcel na Camp Nou odísť a vynechal úvodných šesť zápasov Premier League, keď sa v auguste o jeho odchode z Anfieldu intenzívne špekulovalo.

Barca je pripravená okamžite investovať 198 miliónov libier, ktoré získala predajom Neymara do francúzskeho Paris Saint-Germain. Výkonný riaditeľ klubu Oscar Grau potvrdil, že pred zimným prestupovým oknom sa nič nezmenilo.

„Sme pripravení získať Coutinha alebo iného hráča s rovnakými technickými danosťami už v zimnom transferovom okne,“ povedal Grau v stredu.

„Chcem mať v kádri čo najväčšiu konkurenciu. Nechceme prehrávať. Ak to bude potrebné, budeme hľadať prostriedky na vytváranie nových príjmov.“

Barcelona je na najlepšej ceste, aby sa stala najlepšie zarábajúcim športovým klubom sveta. V sezóne 2017/18 sa jej výnosy odhadujú na rekordnú sumu 804 miliónov libier (897 miliónov eur).

Prezident klubu Josep Maria Bartomeu v októbri 2016 povedal, že klub chce v roku 2021 vo výnosoch prekročiť hranicu 1 miliardy eur.

„Výnosy v tejto sezóne budú najvyššie zo všetkých klubov na svete. Žiaden iný klub, vrátane tých v NBA či NFL, nemá takéto čísla. Klub je na dobre ceste, aby naplnil svoje plány do roku 2021,“ dodal na záver Grau.


Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.