Kedy sa uzatvára letné transferové okno?

Kedy sa uzatvára letné transferové okno?

Transfer Deadline Day alebo posledný deň prestupov, ktorý s napätím sledujú milióny fanúšikov na celom svete, je na programe už zajtra. Čo nám prinesie?

Kluby na Britských ostrovoch budú môcť do štvrtkovej polnoci priviesť do svojich kádrov nové tváre, potom už si na prípadné ďalšie posilnenie budú musieť počkať až do januára.

Už zajtra sa tak definitívne rozlúskne budúcnosť Philippe Coutinha, Diega Costu, Alexa Oxlade-Chamberlaina či Alexisa Sancheza. Ďalšie posilňovanie kádrov však avizuje viacero manažérov klubov Premier League a preto nemôžeme vylúčiť ani nejaké prekvapenia.

Transferové okno v Anglicku a Škótsku sa uzatvára vo štvrtok 31. augusta o polnoci.

Rovnaká situácia je vo Francúzsku a Taliansku, v Nemecku sa prestupy musia uzatvoriť do osemnástej hodiny. Deň k dobru má Španielsko, ktoré okno uzatvorí až v piatok 1. september o polnoci, takže Barcelona má na prípadné získanie Coutinha o deň viac.

Kluby v Číne môžu robiť biznis až do 14. septembra.

Pri uvedených časoch však nemôžeme zabudnúť na tzv. "deal sheet". Kluby nimi môžu potvrdiť, že prišlo k dohode o prestupe hráča a získajú tak ďalší čas na vybavenie potrebnej dokumentácie.

Uvedené obchodné listy je možné použiť najskôr dve hodiny pred uzavretím transferového okna a kompletne vyplnené je ich potrebné doručiť pred samotným uzatvorením okna. Kluby potom majú ďalšie dve hodiny, aby dotiahli všetky potrebné papierovačky. Posledné potvrdené prestupy v Anglicku tak môžu byť definitívne potvrdené až dve hodiny po polnoci.

Po uzatvorení prestupového okna môžu kluby podpísať kontrakty iba s voľnými agentami alebo vo výnimočných prípadoch môžu podpísať brankára.

Aktuálne transferové okno bude opäť prepisovať rekordy, keď kluby ešte pred otvorením okna preinvestovali 309 miliónov libier a tretieho augusta sa predajom Kelechiho Iheanacha z Leicesteru do Manchesteru City celkové náklady klubov Premier League prehupli nad 1 miliardu libier.


Mohlo by vás zaujímať

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Premier League - výsledky sezóny 2019/20

Kompletné výsledky anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Premier League - žreb sezóny 2019/20

Kompletný žreb anglickej najvyššej súťaže pre sezónu 2019/20.

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupové novinky a špekulácie z anglickej Premier League (2.7.2020)

Prestupy, hosťovania, nové kontrakty a špekulácie z anglickej Premier League.