Premier League 2017/18

Premier League 2017/18

PREMIER LEAGUE 2017/18

Základné informácie

SezónaPREMIER LEAGUE 2017/18je 26. sezónou Premier League (najvyššej anglickej futbalovej sú?aže) od jej založenia v roku 1992. Žreb sú?aže sme sa dozvedeli 14. júna 2016. Sezóna štartuje 12. augusta 2016 a posledné kolo je naplánované na 13. mája 2017. Obhajcom trofeje zo sezóny 2016/17 je Chelsea FC. Nová?ikmi sú?aže sú Newcastle United, Brighton & Hove Albion a Huddersfield Town, ktoré nahradili trojicu zostupujúcich klubov Sunderland, Middlesbrough a Hull City.

V domácich pohároch sú obhajcami Arsenal (The Emirates FA Cup) a Manchester United (Capital One Cup). Ligu majstrov si v sezóne 2017/18 zahrajú Chelsea FC (majster), Tottenham Hotspur (vicemajster), Manchester City (3. prie?ka), Liverpool FC (4. prie?ka) a Manchester United (ví?az Európskej ligy). V Európskej lige zastupuje anglickú najvyššiu sú?až dvojica klubov - Arsenal FC (5. prie?ka) a Everton FC (7. prie?ka).

Zmeny v novej sezóne

Sponzori na rukávoch

Kluby Premier League budú ma? na rukávoch dresov lukratívne miesto pre vybraného sponzora. Kluby si tak prilepšia o 10 miliónov libier za jednu sezónu.

Tottenham na Wembley Stadium

Tottenham Hotspur vzh?adom na výstavbu nového štadióna odohrá všetky domáce zápasy v sezóne 2017/18 na londýnskom Wembley Stadium.

Televízne práva

Na Britských ostrovoch vlastnia televízne práva na sezónu 2017/18 spolo?nosti Sky Sports a BT Sport.

Pre ?eskú republiku a Slovensko vlastní práva na sezónu 2017/18 spolo?nos? Lama Energy Group (LEG), ktorá v ?eskej republike prevádzkuje satelitnú službu Nová Digi TV a priame prenosy budú lukratívne iba v uvedenej platforme.

Na Slovensku sublicenciu od LEG vlastní spolo?nos? Slovak Telekom, ktorá prevádzkuje služby Magio a Digi TV.

Preh?ad klubov

























































































































































KlubMestoŠtadión (kapacita)ManažérPrezývka
Arsenal FCLondon (Holloway)Emirates Stadium (60 272)Arsene WengerThe Gunners
AFC BournemouthBournemouthDean Court (11 700)Eddie HoweThe Cherries
Brighton & Hove AlbionBrightonFalmer Stadium (30 750)Chris HughtonThe Seagulls
Burnley FCBurnleyTurf Moor (21 401)Sean DycheThe Clarets
Chelsea FCLondon (Fulham)Stamford Bridge (41 798)Antonio ConteThe Blues
Crystal PalaceLondon (South Norwood)Selhurst Park (25 073)Roy HodgsonEagles
Everton FCLiverpoolGoodison Park (39 571)Sam AllardyceThe Toffees
Huddersfield TownHuddersfieldJohn Smith's Stadium (24 500)David WagnerThe Terriers
Leicester CityLeicesterKing Power Stadium (32 312)Claude PuelThe Foxes
Liverpool FCLiverpoolAnfield (45 276)Jürgen KloppThe Reds
Manchester CityManchesterEtihad Stadium (55 000)Pep GuardiolaThe Citizens
Manchester UnitedManchesterOld Trafford (75 635)Jose MourinhoThe Red Devils
Newcastle UnitedNewcastleSt James' Park (52 354)Rafael BenítezThe Magpies
Southampton FCSouthamptonSt Mary's Stadium (32 689)Mark HughesThe Saints
Stoke CityStoke-on-Trentbet365 Stadium (27 902)Paul LambertThe Potters
Swansea CitySwanseaLiberty Stadium (20 827)Carlos CarvalhalThe Swans
Tottenham HotspurLondon (Tottenham)Wembley Stadium (90 000)Mauricio PochettinoSpurs
Watford FCWatfordVicarage Road (21 400)Javi GraciaThe Hornets
West Bromwich AlbionWest BromwichThe Hawthorns (26 445)Darren Moore (do?asný manažér)The Baggies
West Ham UnitedLondon (Upton Park)Olympic Stadium (60 010)David MoyesThe Hammers


Manažérske zmeny






















































































































KlubOdchádzajúci manažérDôvod odchoduDátum uvo?neniaPrichádzajúci manažérDátum príchodu
Watford FCWalter Mazzarri,Talianskovzájomná dohoda21. máj 2017Marco Silva, Portugalsko27. máj 2017
Crystal PalaceSam Allardyce, Anglickoukon?enie kariéry23. máj 2017Frank De Boer, Holandsko26. jún 2017
Southampton FCClaude Puel, Francúzskoprepustenie14. jún 2016Mauricio Pellegrino, Argentína23. jún 2016
Crystal PalaceFrank de Boer, Holandskoprepustenie11. september 2017Roy Hodgson, Anglicko12. september 2017
Leicester CityCraig Shakespeare, Anglickoprepustenie17. október 2017Claude Puel, Francúzsko25. október 2017
Everton FCRonald Koeman, Holandskoprepustenie23. október 2017Sam Allardyce, Anglicko29. november 2017
West Ham UnitedSlaven Bili?, Chorvátskoprepustenie6. november 2017David Moyes, Škótsko7. november 2017
West Bromwich AlbionTony Pulis, Anglickoprepustenie20. november 2017Alan Pardew, Anglicko29. november 2017
Swansea CityPaul Clement, Anglickoprepustenie20. december 2017Carlos Carvalhal, Portugalsko28. december 2017
Stoke CityMark Hughes, Walesprepustenie6. január 2018Paul Lambert, Škótsko15. január 2018
Watford FCMarco Silva, Portugalskoprepustenie21. január 2018Javi Gracia, Španielsko22. január 2018
Southampton FCMauricio Pellegrino, Argentínaprepustenie12. marec 2018Mark Hughes, Wales14. marec 2018
West Bromwich AlbionAlan Pardew, Anglickoprepustenie2. apríl 2018Darren Moore, Jamajka (do?asný manažér)2. apríl 2018


Hrá?ske zmeny

Letné transferové okno 2017sa oficiálne otvorilo v sobotu 1. júla 2017 a uzavrelo sa vo štvrtok 31. augusta 2017 (dva a pol týžd?a po štarte Premier League) o polnoci stredoeurópskeho ?asu.

Zimné transferové okno 2018sa oficiálne otvorilo v pondelok 1. januára 2018 a uzavrelo sa v stredu 31. januára 2018 o polnoci stredoeurópskeho ?asu.

Kompletný preh?adov prestupov pod?a jednotlivých kluboch Premier League nájdete tu.

Príprava

Kompletnýpreh?ad prípravných zápasov klubov Premier League pred novou sezónou 2017/18 nájdete tu.

Žreb

Kompletnýprogram jednotlivých kôl Premier League v sezóne 2017/18 nájdete tu.

Sezóna 2017/18 z poh?adu stávkových kancelárií

Kurzy na celkového ví?aza Premier League 2017/18.



























































































































































KlubKurz 1.9.2017Kurz 1.11.2017Kurz 1.1.2018Kurz 1.3.2018
Manchester City2,871,251,011,001
Manchester United4,0013,0067,00101,00
Liverpool FC13,0051,00151,00151,00
Tottenham Hotspur11,0010,00251,00201,00
Chelsea FC4,3321,00101,00351,00
Arsenal FC13,0041,00351,001001,00
Everton FC101,001001,002001,00-
Leicester City201,001001,002001,00-
Burnley FC1001,001001,002501,00-
Watford1001,001001,003001,00-
Southampton FC251,001001,003001,00-
West Ham United351,001001,004501,00-
Newcastle501,001001,004501,00-
Stoke City501,001501,004501,00-
West Bromwich501,002001,004501,00-
Bournemouth AFC751,002001,004501,00-
Swansea751,002501,004501,00-
Brighton1501,002501,004501,00-
Huddersfield2001,002501,004501,00-
Crystal Palace501,004501,004501,00-

 
 
 
 
 

Mohlo by vás zaujímať

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Kvalifikačný zápas vo Wembley: Anglicko vs Česká republika

Anglicko chce v piatok večer (20:45) začať kvalifikáciu na európsky šampionát víťazstvom nad Českou republikou.

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Všetko čo potrebujete vedieť o novom štadióne Tottenhamu

Tottenham odohrá štvrťfinálové zápasy Ligy majstrov na svojom novom štadióne. Čo nás čaká v novom domovskom stánku Spurs?

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Harry Kane zaznamenal vo svojej seniorskej kariére už 200 gólov

Útočník Spurs zaznamenal pri ligovej prehre Tottenhamu na pôde Southamptonu (1:2) dvestý presný zásah vo svojej kariére. Pre klub to dobrý deň rozhodne nebol, ale pre 25-ročného anglického reprezentanta išlo o významný míľnik...