Kto je najlepším hlavičkárom v anglickej Premier League?

Kto je najlepším hlavičkárom v anglickej Premier League?

Bet Builder DOXXbet

Je Christian Benteke najlepšie hlavičkujúcim útočníkom Premier League? Belgičan v piatok v zápase s Crystal Palace hlavičkou vyrovnal skóre zápasu na konečných 1:1 a zaznamenal tak od svojho debutu v Premier League v septembri 2012 už 19 presných zásahov hlavou.

Žiaden iný hráč od začiatku sezóny 2012/13 neskóroval hlavou viackrát,Olivier Giroudz Arsenalu má na konte rovnako 19 gólových zápisov.

Bentekeho súper na Goodison Parku,Romelu Lukakuz Evertonu, ktorý otvoril skóre zápasu z priameho kopu, je v rebríčku na tretej priečke so 14 presnými zásahmi.

Benteke celkovo v Premier League zaznamenal 54 gólov. To znamená, že až 35,2 percenta jeho gólov padlo po hlavičkovom zakončení. O niečo menšiu úspešnosť má druhý Giroud (33,3 percenta), výraznejšie zaostáva tretí Lukaku (21,5 percenta).

Tu sa však musíme pristaviť priMichailovi Antonioviz West Hamu, ktorý hlavou vsietil až 11 z jeho 13 presných zásahov v Premier League (84,6 percenta) - vrátane všetkých jeho gólov v tejto sezóne. V kalendárnom roku 2016 má na konte 10 úspešných hlavičkových zakončení v Premier League - najviac zo všetkých hráčov. Na každý takýto gól v premiere potrebuje 2,9 odohraného zápasu.

Antoniov spoluhráčAndy Carrollod začiatku sezóny 2012/13 vsietil hlavou viac ako polovicu svojich presných zásahov (12 z 23, 52,2 percenta) v Premier League. Vo vzduchu sa tiež nestratí dvojicaPeter Crouchzo Stoke City (10 z 23, 43,5 percenta) aShane Longzo Southamptonu (10 z 30, 33,3 percenta).

Vzhľadom na svoju výšku nie je prekvapením, že za nimi nezaostávajú ani Marouane Fellaini z Manchesteru United, John Terry z Chelsea, Scott Dann z Crystal Palace či Harry Kane z Tottenhamu. Ani 173 centimetrov vysoký Sergio Aguero z Manchesteru City však nie je vo vzduchu stratený. Od augusta 2012 zaznamenal hlavou už osem gólov.

Góly hlavou v Premier League od sezóny 2012/13






















HráčGóly hlavouGóly celkomPercent.podielZápasy na gól hlavou
Christian Benteke195435,2%6,5
Olivier Giroud195733,3%7,3
Romelu Lukaku146521,5%10,5
Andy Carroll122352,2%6,9
Michail Antonio111384,6%2,9
Peter Crouch102343,5%11,4
Shane Long103033,3%13
Mame Biram Diouf81650%8,1
Daniel Sturridge84418,2%10,1
Scott Dann81080%11
Harry Kane85115,7%11,4
Marouane Fellaini81844,4%12,5
John Terry81266,7%14,3
Sergio Aguero8849,5%15
Gareth McAuley88100%16,5


V tejto sezóne sa okrem spomínaných hráčov vo vzduchu darí aj dvojici Islam Slimani (Leicester) a Salomon Rondon (West Brom), ktorí zaznamenali už dva presné zásahy. Po jednom presnom zásahu má na konte aj hviezdna dvojica Manchesteru United - Zlatan Ibrahimovic a Paul Pogba.

Najviac gólov hlavou v sezóne 2016/17













HráčKlubGóly hlavou
Michail AntonioWest Ham5
Christian BentekeCrystal Palace3
Islam SlimaniLeicester2
Romelu LukakuEverton2
Salomon RondonWest Brom2
Scott DannCrystal Palace2


Zdieľanie článku

Komentáre