Balotelli: Prestup do Liverpoolu bol najväčšou chybou v mojej kariére

Balotelli: Prestup do Liverpoolu bol najväčšou chybou v mojej kariére

Kontroverzný útočník Mario Balotelli sa znovu dostal na titulné strany európskych futbalových denníkov. Dôvodom pritom nebolo len jeho futbalové umenie, ale aj nelichotivé narážky na svoj bývalý klub z Liverpoolu.

26-ročný hráč v lete prestúpil do francúzskeho Nice, kde si cez víkend odbil debut. Jeho tím zdolal Olympique Marseille 3:2 a Balotelli si svoje strelecké konto v Ligue 1 otvoril dvomi presnými zásahmi.

Prvý zaznamenal z pokutového kopu už v siedmej minúte stretnutia, druhým vyrovnával na 2:2 dvanásť minút pred koncom. Rozhodujúci gól Nice zaznamenal v 87. minúte po chybe obrany hostí stredopoliar Wylan Cyprien.

Balotelli tak v jedinom zápase za Nice zaznamenal viac ligových gólov ako počas celého pôsobenia v Liverpoole, kde prestúpil za 16. mil. libier ešte pred sezónou 2014/15. V Premier League skóroval len jediný raz - do siete Tottenhamu Hotspur.

Za The Reds pritom v lige odohral až 16 stretnutí - jeho výkony však nestali za nič. Skonštatoval to manažment klubu, ktorý útočníka v sezóne 2015/16 zapožičal AC Miláno, kde sa však Balotellimu nedarilo o nič lepšie, preto sa do Anglicka vrátil.

Liverpoolské sklamanie

Práve pôsobenia na Merseyside sa Balotelli dotkol aj v pozápasovom interview, ktorý poskytol francúzskej televíznej stanici Canal Plus. Rozhovoril sa v ňom predovšetkým o svojej minulosti, ktorá bola poznačené mnohými nepríjemnými excesmi.

„Za to, aké výkony som v Liverpoole podával, je zodpovedné najmä vedenie klubu. Prestup na Anfield bol najväčšou chybou v mojej profesionálnej kariére, zo strany klubu som po celý čas necítil potrebnú dôveru.“

„Fanúšikovia boli úžasní, dobre som vychádzal aj s chlapcami v kabíne. Mal som však dvoch trénerov - Brendana Rodgersa and Jürgena Kloppa - a ani jeden ma vyslovene nezaujal. Od začiatku sme spolu nevychádzali,“dodal Balotelli.

Sen o zisku Zlatej lopty

Šancu na reštart kariéry hráčovi ponúklo práve OGC Nice. Z Liverpoolu ho získalo prakticky zadarmo a okamžite avizovalo, že z Balotelliho sa vo Francúzsku znovu stane útočník svetovej extratriedy.

Super Mario dokonca stále nezabudol na svoje predsavzatie o zisku Zlatej lopty. Pripomenul ho aj v rozhovore s Olivierom Dacourtom, bývalým stredopoliarom Leedsu, AS Rím i francúzskej reprezentácie.

„Nikdy nie je neskoro. Niektorí ma už odpisujú, ale ja sa cítim dobre. Stále tvrdo trénujem a chcem byť najlepší, ak sa udržím v súčasnej forme, myslím, že v horizonte dvoch či troch rokov Zlatú loptu naozaj získam.“

Nice je po štvrtom kole na druhej priečke francúzskej ligy. Za lídrom z Monaka zaostáva iba o skóre a pred úradujúcim majstrom z Paríža má trojbodový náskok. Ambície klubu sú vysoké a ich naplnenie bude do veľkej miery závisieť aj od Balotelliho.

Zdieľanie článku

Komentáre