Wijnaldum prestúpil z Newcastle do Liverpoolu za 30 miliónov eur

Wijnaldum prestúpil z Newcastle do Liverpoolu za 30 miliónov eur

Ofenzívny záložník Georginio Wijnaldum prestúpil z Newcastle do Liverpoolu za sumu 30 miliónov eur. Na Anfielde podpísal dlhodobý kontrakt a na drese bude nosiť číslo päť.

Wijnaldum, ktorý doteraz odohral 30 reprezentačných zápasov za Holandsko, sa vracia do Premier League po vypadnutí strák do druhej najvyššej anglickej súťaže Championship.

Záložník prišiel do Newcastle iba minulé leto za sumu 20 miliónov eur z holandského PSV Eindhoven a o jeho služby prejavil záujem aj druhý liverpoolsky klub Everton a Tottenham. Hlavne Ronald Koeman je veľkým fanúšikom Holanďana, konkrétnu ponuku však karamelky nepredložili.

„Som nadšený, Liverpool je veľký klub so skvelou históriou a vždy bolo mojim snom hrať za taký veľký klub ako je Liverpool,“povedal Wijnaldum pre oficiálnu stránku klubu.
Wijnaldum bol v minulej sezóne s 11 gólmi najlepším strelcom Newcastle, avšak až štyri z nich vsietil v jednom zápase pri výhre 6:2 nad Norwichom.

V sezóne predvádzal nevyrovnané výkony a nedokázal zabrániť vypadnutiu klubu z Premier League, ktorý v druhej polovici sezóny prebral manažér Rafael Benitez.

Holandský záložník by mal v klube nahradiť Joea Allena, ktorý sa zrejme už čoskoro stane novou posilou Stoke City za sumu 15,6 miliónov eur.

26-ročný Joe Allen odchádza z klubu aj napriek dobrým výkonom na európskom šampionáte, kde sa dostal do najlepšej jedenástky turnaja.

The Reds zatiaľ v rámci prípravy odohrali štvrtý prípravný zápas a opäť uspeli bez inkasovania gólu. O výhre 2:0 nad Huddersfield Town rozhodli Marko Grujic a Alberto Moreno z pokutového kopu.

Zdieľanie článku

Komentáre