Arsenal má prvú veľkú letnú posilu, kanonierom sa stal Granit Xhaka za 40 miliónov eur

Arsenal má prvú veľkú letnú posilu, kanonierom sa stal Granit Xhaka za 40 miliónov eur

Arsenal dosiahol dohodu so záložníkom Granitom Xhakom z nemeckej Borussie Monchengladbach. Hráč podpísal na Emirates dlhodobý kontrakt, transferová suma sa podľa zdrojov Sky Sports pohybuje na úrovni 40 miliónov eur.

23-ročný švajčiarsky reprezentačný záložník priviedol ako kapitán Gladbachu klub k tretej, resp. štvrtej priečke v dvoch predchádzajúcich sezónach nemeckej Bundesligy. Klub si tak dvakrát za sebou zahral aj v prestížnej Lige majstrov.

V Bundeslige odohral za Monchengladbach viac ako 100 zápasov a vsietil 6 gólov. Sezónu 2015/16 ukončil s bilanciou 28 zápasov, 3 góly a 1 asistencia.

„Som veľmi hrdý, že prichádzam do Arsenalu. Nemohol som sa dočkať prestupu do Londýna, hrať za tento špeciálny klub a v anglickej Premier League. Spravím všetko preto, aby Arsenal vyhrával trofeje a spravil som fanúšikov šťastných,“povedal po podpise kontraktu Xhaka.
Xhaka, ktorý vo svojom mladom veku už odohral 41 reprezentačných zápasov za Švajčiarsko, prišiel do Borussie Monchengladbach v roku 2012 z jeho materského klubu FC Bazilej. Vo Švajčiarsku pôsobil desať rokov na všetkých mládežníckych úrovniach.

Počas pôsobenia v Bazileji Xhaka vyhral dva švajčiarske ligové tituly a tiež švajčiarsku domácu pohárovú súťaž pri double v sezóne 2011/12.

„Granit Xhaka je vzrušujúci mladý hráč, ktorý má skúsenosti z Champions League i Bundesligy. Sledujeme ho už dlhý čas a je to hráč, ktorý jednoznačne prinesie kvalitu do nášho kádra. Želáme Granitovi úspešné Euro 2016 v drese Švajčiarska a tešíme sa na jeho príchod do Arsenalu pred nasledujúcou sezónou,“povedal manažér Arsene Wenger.

Xhaka už absolvoval v Londýne lekársku prehliadku a pripojí sa ku svojim novým klubovým spoluhráčom po skončení európskeho šampionátu vo Francúzsku.

Zdieľanie článku

Komentáre