Čo je nové v Premier League - 4.6.2014

Čo je nové v Premier League - 4.6.2014

Fínsky brankárJussi Jaaskelainendnes predĺžil spoluprácu sWest Ham Unitedo ďalší rok. Tridsaťdeväťročný skúsený gólman prišiel ku Kladivárom v sezóne 2012 a hoci v minulom ročníku stratil pozíciu jednotky, je o ňu pripravený znovu bojovať. „Som poctený, že si ma klub podpísal na ďalší rok. Skutočne sa na to teším. Verím, že dokážem podávať ešte lepšie výkony a znovu chytať. Pozerám sa teraz vpred, takže keď príde ďalšia šanca budem v dobre fyzickej i psychickej pohode ju využiť. To je jediné, na čo teraz myslím.“ Londýnsky klub sa tiež zapojil do prestupovej bitky oCheikhoua Kouyateho. Dvadsaťštyriročný Senegalčan, ešte stále hráč Anderlechtu Brusel, je podľa slov športového riaditeľa súčasného zamestnávateľa, v hľadáčiku Seville, Valencie, Salzburgu a teraz už ajWest Hamu. Obranca, ktorý je schopný zahrať aj v strede poľa, má ale v Bruseli zmluvu do roku 2016 a prípadný záujemca by musel svojou ponukou prekročiť sumu 10 miliónov €. Nový kontrakt podpísal ajLeon Britton. Tridsaťjedenročný záložník ostáva hráčomSwansea Cityminimálne do leta 2017. „Je to veľké rozhodnutie, keď Vám klub takto predĺži zmluvu. Chcem splatiť vieru, ktorú do mňa vkladajú.“ Britton nie je v klube žiadnym nováčikom, veď vo waleskom tíme pôsobí od roku 2002. Po niekoľkých reálnych i teoretických odchodoch zo Stamford Bridge tu máme aj jedno, hoc ešte nie oficiálne, predĺženie.Mark Schwarzerje údajne blízko k tomu, aby strávil ďalší rok v dreseChelsea. „Mám správy od manažéra, v ktorých sa vyjadruje veľmi pozitívne o mojom zotrvaní v klube,“ prehlásil dnes brankársky veterán. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že sa na ďalšiu sezónu rysuje tandem Courtois – Schwarzer. Smutnejšiu správu sa dnes dozvedelBrede Hangeland. Nórsky stopér mal ešte sFulhamomna rok platnú zmluvu, klub sa ju však rozhodol vypovedať. „Fulham by rád poďakoval Bredemu za šesť a pol roka jeho oddanej služby a želá mu len to najlepšie v jeho budúcom pôsobení.“ Zostupujúci Londýnčania tak napĺňajú svoje slová o preriedení a omladení kádra. Veď okrem Hangelanda už odišli aj Duff, Sidwell, Karagounis, Diarra a Riise. Zdroj: Sky Sports

Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.