Lazar Markovic: Za môj odchod z Liverpoolu môže Brendan Rodgers

Lazar Markovic: Za môj odchod z Liverpoolu môže Brendan Rodgers

Lazar Markovic sa vyjadril, že za jeho odchodom na hosťovanie do tureckého Fenerbahce boli zlé vzťahy s manažérom Liverpoolu Brendanom Rodgersom.Srbský krídelník prišiel na Anfield ešte za pôsobenia Rodgersa pri klube. Liverpool za neho počas minulého leta vyplatil Benfice 20 miliónov libier. V prvej sezóne za červených vsietil tri góly v 34 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach. Na začiatku tejto sezóny sa však Markovic musel porúčať z klubu, keď ho Rodgers bez vysvetlenia vyradil z kádra. Rozhodol sa pre Turecko, kde dostal príležitosť pravidelne hrávať v drese Fenerbahce Istanbul.

LAZAR MARKOVIC V ČÍSLACH

Partizan (2011-13): 13 gólov v 36 zápasoch Benfica (2013-14): 5 gólov v 19 zápasoch Liverpool (2014-15): 2 gólov v 11 zápasoch Fenerbahce (2015-16): 0 gólov v 9 zápasoch „Nemal som s Rodgersom žiaden problém, z pre mňa neznámeho dôvodu sa však jeho správanie ku mne postupom času zmenilo,“ povedal Markovic pre turecký portál Fanatic. „Prestal ma nasadzovať na zápasy a na začiatku sezóny ma ani nezaradil do kádra. Nevysvetlil mi čo sa deje a ani aké sú jeho plány, preto som sa rozhodol odísť.“ Rodgers v októbri na lavičke Liverpoolu skončil a bol nahradený Jurgenom Kloppom. Markovic by sa chcel po skončení hosťovania v Turecku vrátiť do Anglicka a skúsiť šťastie pod novým manažérom. V tureckej Super Lig nastúpil v tejto sezóne 16-krát a strelil jeden gól v zápase Európskej ligy proti Celticu. Markovic bol jeden z mnohých drahých prestupov, ktoré Rodgers zrealizoval po odchode Luisa Suareza do Barcelony za 75 miliónov libier. 21-ročný hráč naštartoval svoju kariéru v Partizane Belehrad, odkiaľ prestúpil do Benficy Lisabon. V Portugalsku vsietil 5 gólov v 19 ligových zápasoch.

Mohlo by vás zaujímať

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Milner a Tomori predĺžili kontrakty so svojimi klubmi

Záložník James Milner z Liverpoolu a obranca Fikayo Tomori z Chelsea zostanú vo svojich aktuálnych kluboch aj v nasledujúcich sezónach.

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom

Manažér červených Jurgen Klopp podpísal s klubom nový kontrakt a na Anfielde zostane minimálne do leta 2024.

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool má záujem o záložníka Salzburgu Takumiho Minamina

Liverpool by chcel po otvorení januárového tranferového okna do klubu priviesť Takumiho Minamina z rakúskeho klubu RB Salzburg.