Najneomylnejší penaltoví exekútori v Premier League

Najneomylnejší penaltoví exekútori v Premier League

Vraví sa, že penalta sa nedá chytiť, iba zle kopnúť. Niečo pravdy na tom bude, ale z času na čas sa aj tí najchladnokrvnejší exekútori pokutových kopov seknú... My sa pozrime v Premier League na tých, ktorí sa mýlili, či mýlia, len zriedkakedy.Ľavý obranca Evertonu Leighton Baines sa ešte donedávna pýšil tým, že jeho úspešnosť z bieleho bodu v Premier League bola stopercentná. Zo štrnástich jedenástok mal štrnásť zásahov. Až to prišlo. Zápas proti Manchestru United, 5. október 2014. K nariadenej jedenástke proti United sa stavia, kto iný, špecialista Baines. Rozbeh, náprah lavačkou... Lenže brankár David De Gea letí tým smerom ako lopta a pravou rukou ju vyráža. Baines má po stopercentnej bilancii. V zápase proti Sunderlandu (9. novembra) však opäť bol v kopaní jedenástky úspešný. Teraz sa pozrime na tých hráčov histórie Premier League, ktorí v súťaži kopali aspoň 15 penált a zahodili iba jednu:
  1. Matt Le Tissier
26 penált/25 gólov - úspešnosť 96,15% (v kariére kopal 49 penált a zahodil jedinú)
  1. Danny Murphy
19 penált/18 gólov - úspešnosť 94,74 %
  1. James Beattie
17 penált/16 gólov - úspešnosť 94,12%
  1. Julian Dicks
16 penált/15 gólov - úspešnosť 93,75%
  1. Leighton Baines
16 penált/15 gólov - úspešnosť 93,75% A  ešte pohľad do menoslovu tých, ktorí sa predierajú do elitného klubu a zatiaľ nechybili pri jedenástke v PL ani raz:Eden Hazard- 7 zo siedmichCraig Gardner- 6 zo šiestichRickie Lambert- 6 zo šiestichYaya Toure- 6 zo šiestichMario Balotelli- 5 z piatich Viete, kto dal najviac penaltových gólov v histórii  Premier League? Je to Alan Shearer, ktorý z bieleho bodu skóroval 56-krát. Kopal dovedna 67 pokutových kopov, čiže úspešnosť má 83,58 percenta. A na záver ešte jedna kuriozita, ktorá sa viaže k menu Rickie Lambert. Ten premenil v predchádzajúcom klube Southampton všetkých 34 svojich penált (v rôznych súťažiach), avšak pri svojej prvej v drese Liverpoolu zaváhal: zlikvidoval mu ju brankár AC Miláno Christian Abbiati. Lambert patrí medzi najúspešnejších penaltových exekútorov v dejinách anglického futbalu, pred Southamptonom si počínal vo svojich kluboch takto: Bristol Rovers 14 penált/13 premenených, Rochdale 6/5, Stockport County 6/6. Zo 61 penált iba tri omyly. Úspešnosť - 95 percent. Tomu sa hovorí pevné nervy a istá noha. Foto: Reuters
Značky
Baines

Mohlo by vás zaujímať

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Giroud zostáva v Chelsea, Ibe opustí Bournemouth

Chelsea predĺžila kontrakt s francúzskym útočníkom Olivierom Giroudom o ďalších 12 mesiacov. Ibe opustí čerešničky po štyroch sezónach ako voľný hráč.

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Premier League má šesť pozitívnych prípadov koronavírusu

Včera začali anglické kluby s tréningom v malých skupinách. Najprv sa však muselo otestovať 748 hráčov a členov realizačných tímov. Výsledky potvrdili, že v troch kluboch je šesť pozitívnych prípadov na koronavírus.

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Plán reštartu Premier League: Nasledujúce kroky a časový plán

Vláda včera odobrila júnový návrat anglického futbalu. Tréning v skupinách by mohli začať už budúci týždeň a prvé zápasy by sa mohli odohrať o štyri týždne neskôr.