Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Brentford

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Brentford

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

Celková známka: 2


Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?


Včely sú v strede ligovej tabuľky, takže o sklamaní rozhodne hovoriť nemôžeme. Víťazstvo Brentfordu 4:0 proti Manchesteru United, len v druhom zápase sezóny, bolo neuveriteľné, ale pravdepodobne hráčov trochu ukolísalo. Odvtedy zverenci Thomasa Franka porazili Leeds United, Brighton a Manchester City. Utrpeli však aj ponižujúce porážky s Newcastle United a Aston Villou. Brentford remizoval viac zápasov (sedem) ako ktorýkoľvek iný tím v najvyššej súťaži a musí ich začať premieňať na víťazstvá, aby si bol istý, že bude ďaleko od boja o zostup. 

Najvýraznejší okamih sezóny?


Víťazstvá nad oboma klubmi z Manchesteru. United bol vybavený už po 35 minútach, kedy prehrával 0:4. Manažér Thomas Frank zvolil dobrú taktiku, Mathias Jensen predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov, zatiaľ čo Aaron Hickey udržal Marcusa Rashforda a Cristiana Ronalda mimo hry. A potom prišla výhra v City v poslednom zápase pred prestávkou, o ktorej Frank povedal, že je to zatiaľ "najlepší výsledok" v histórii klubu.

Najhorší okamih sezóny?


Hoci prehra 5:1 s Newcastlom bola bolestivá, počas tohto zápasu boli úseky hry, keď si Brentford vytváral šance a vyzeral hrozivo. Proti Aston Ville však boli počas celého zápasu hrozní. Leon Bailey z tímu súpera skóroval už po 63 sekundách hry a Brentford sa totálne rozsypal.

Hráčom roka je zatiaľ...


Ben Mee je neuveriteľný, odkedy sa v lete pripojil ku klubu po vypršaní kontraktu s Burnley. Tento 33-ročný hráč sa postaral o vedenie, organizáciu, skúsenosti a dokonca strelil nádherný gól z voleja proti Wolverhamptonu Wanderers. Mee bol pôvodne angažovaný ako náhradník, ale stal sa dôležitou súčasťou základnej jedenástky. 

Kto musí po prestávke najviac zabrať?


Ajer sa práve zotavil po operácii podkolennej šľachy a začínal naberať formu, keď si začiatkom novembra na tréningu roztrhol postranný väz. Očakáva sa, že nórsky internacionál bude mimo hry minimálne do polovice januára. Od svojho príchodu do Brentfordu z Celticu v júli 2021 odohral Ajer len 30 ligových zápasov. Musí dokázať, že tieto problémy so zraneniami sú len dočasné a nie trend, ktorého by sa mal klub vážne obávať z dlhodobého hľadiska. 

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare


Mikkel Damsgaard, Mathias Jensen, Christian Norgaard (všetci Dánsko), Bryan Mbeumo (Kamerun), David Raya (Španielsko), Saman Ghoddos (Irán)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu


Členovia tímu Brentfordu, ktorí necestovali na majstrovstvá sveta, medzi ktorých patria aj Yoane Wissa, Frank Onyeka a Vitalij Janelt, dostali niekoľko týždňov voľna na oddych

Pontus Jansson, Aaron Hickey a Thomas Strakosha sú momentálne zranení a počas tohto obdobia sa budú zotavovať s cieľom byť fit na prvý zápas Brentfordu v Premier League proti Tottenhamu na Boxing Day.

Hráči a zamestnanci sa začiatkom decembra vrátia z dovolenky a presunú sa do nového tréningového centra klubu. Robert Rowan Performance Centre sa nachádza na rovnakom mieste na Jersey Road ako starý tréningový komplex, ale je výrazne modernizovaný. 

Zverenci Thomasa Franka potom odletia na týždeň do Španielska a zahrajú si niekoľko priateľských zápasov. Mená súperov zatiaľ nepoznáme.

Prečítajte si tiež


Zdieľanie článku

Komentáre