Cristiano Ronaldo hovorí, že sa cíti zradený Manchestrom United

Cristiano Ronaldo hovorí, že sa cíti zradený Manchestrom United

V rozhovore s Piersom Morganom uverejnenom v denníku The Sun 37-ročný útočník povedal, že má pocit, že ho z Manchestru United vyháňajú: „Nielen tréner (Erik ten Hag), ale aj dvaja alebo traja ďalší ľudia z klubu.“

„Cítim sa zradený,“ uviedol v rozhovore portugalský hráč.

„Mám pocit, že niektorí ľudia ma tu nechcú. Nielen tento rok, ale aj ten minulý.“

Ronaldo sa dotkol aj svojho vzťahu s Ten Hagom a dodal: „Nemám voči nemu rešpekt, pretože on neprejavuje rešpekt voči mne.“

„Ak ty nemáš rešpekt voči mne, ja nikdy nebudem mať rešpekt voči tebe.“

Vyjadril sa aj k pôsobeniu Ralfa Rangnicka v klube, ktorý bol vymenovaný za dočasného manažéra po odchode Oleho Gunnara Solskjaera v minulej sezóne.

Nemec dosiahol výrazné úspechy ako futbalový riaditeľ, ale pred tým, ako v novembri minulého roka prevzal United, viac ako dva roky neviedol žiadny tím, čo Ronaldo okomentoval: „Ak nie ste ani tréner, ako chcete byť šéfom Manchestru United? Nikdy som o ňom ani nepočul.“

Ronaldo povedal United, že chce toto leto odísť, ak klub dostane vhodnú ponuku, ale za útočníka neboli predložené žiadne uspokojivé ponuky.

Predtým si vyslúžil kritiku od svojho manažéra v auguste, keď predčasne odišiel zo štadióna počas priateľského zápasu proti Rayo Vallecano. Počas rozcvičky bol v polčasovej prestávke vystriedaný a pred koncom zápasu ho žurnalisti odfotili mimo ihriska.

Minulý mesiac odmietol nastúpiť ako náhradník počas záverečnej fázy víťazstva svojho tímu proti Tottenhamu Hotspur. Nasledujúci víkend bol vynechaný zo zostavy na zápas United proti Chelsea a týždeň trénoval sám, než sa vrátil do zostavy na zápas Európskej ligy proti Sheriffu (3:0).

Portugalčan pre chorobu vynechal aj posledný zápas Premier League pred svetovým šampionátom a nebol tak pri výhre diablov 2:1 nad Fulhamom.

Ronaldo v tejto sezóne nemá najlepšiu formu. Portugalský reprezentant strelil v tejto sezóne Premier League iba jeden gól v 10 vystúpeniach.

V Európskej lige však zohral významnejšiu úlohu. Ronaldo nastúpil na všetkých šesť zápasov United v tejto súťaži, pričom strelil dva góly a na dva prihral.

United sa aktuálne nachádzajú na piatej priečke v tabuľke Premier League.

Zdieľanie článku

Komentáre