Diego Costa si nezahral posledných osem mesiacov, teraz sa vracia do Premier League

Diego Costa si nezahral posledných osem mesiacov, teraz sa vracia do Premier League

Diego Costa dostal pracovné povolenie a môže podpísať zmluvu s Wolverhamptonom.

Bývalý útočník Chelsea a Atletica Madrid odletel do Anglicka v stredu večer a vo štvrtok sa podrobil lekárskej prehliadke.

Wolves ponúkli Costovi ročnú zmluvu a 33-ročný hráč sa tak spojí s tímom Bruna Lagea na zvyšok tejto sezóny Premier League.

Vlci museli rýchlo jednať po tom, čo letnú posilu Sasu Kalajdziča vyradilo zranenie kolena, ktoré utrpel počas minulého víkendu pri výhre nad Southamptonom.

Napriek tomu, že bol spájaný s brazílskym tímom Corinthians, zostal napokon bez klubu. Portál Marca v auguste uviedol, že hráč je blízko k podpisu zmluvy s Rayom Vallecanom. 

Od odchodu z Chelsea v lete 2017 strávil Costa tri a pol roka v Atléticu Madrid, kde strelil 19 gólov v 81 zápasoch vo všetkých súťažiach. V decembri 2020 sa obe strany dohodli na ukončení kontraktu.

Útočník sa v auguste 2021 pripojil k Atleticu Mineiro a skóroval päťkrát v 19 zápasoch, ale v januári tohto roku sa mu skončila zmluva.

Costa od decembra minulého roka neodohral ani jeden profesionálny zápas, ale napriek tomu je blízko návratu do Premier League.

Zdieľanie článku

Komentáre