Nová sezóna Premier League 2022/23 - Liverpool FC

Nová sezóna Premier League 2022/23 - Liverpool FC

Ofenzívna trojka Mane, Firmino a Salah je definitívne minulosťou. Dá Darwin Nunez rýchlo zabudnúť na senegalskú ikonu, ktorá v lete posilnila mníchovský Bayern?

Perspektíva


V Liverpoole je pred sezónou 2022/23 nezvyčajný nádych neznáma, keď Jürgen Klopp začína prvú kompletnú sezónu na Anfielde bez Sadia Maného a bude sa spoliehať na skupinu mladých talentov, aby kompenzoval nepopierateľnú stratu senegalského reprezentanta. Niet však pochýb o tom, že Liverpool je stále najlepšie vybaveným tímom, ktorý môže Manchesteru City zabrániť v tom, aby získal tri ligové tituly za sebou.

Sny o bezprecedentnom quadruple sa vyparili v posledných siedmich dňoch minulej sezóny, aj keď tentoraz práve tento cieľ slúžil ako extra stimul. Kloppova družina sa však ďalej vyvíja, keď Luis Díaz i Ibrahima Konaté zapôsobili vo svojej debutovej sezóne.

Hlavný biznis tohto leta - podpísanie zmluvy s Darwinom Núnezom predtým, ako klub dovolil odísť Manému a tiež nový trojročný kontrakt s Mohamedom Salahom odstránili akékoľvek rušivé vplyvy, ktoré by mohli negatívne vplývať na káder.

Obranu posilnil Calvin Ramsay za 4 milióny libier a následne za štvornásobnú čiastku odišiel Neco Williams. Aj to je ďalšia demonštrácia dobre riadenej prevádzky na Anfielde, a to aj napriek odchodu športového riaditeľa Michaela Edwardsa.

Po skončení éry Mané-Firmino-Salah a vzhľadom na atribúty Kolumbijčana Díaza i novej letnej posily mladého záložníka Fabia Carvalha, manažér Klopp naznačil, že by jeho útok mohol byť všestrannejší ako pri jeho systéme 4-3-3, ktorý mu dlhodobo dobre slúžil.

Vo dvojici Harvey Elliott a Curtis Jones má ďalšie dve mladé pušky, ktoré sú pripravené urobiť ďalší krok vo svojej kariére. Na Núnezovi je značná zodpovednosť. To, ako sa 23-ročný hráč adaptuje na svoju prvú sezónu na Anfielde, môže byť kľúčovým faktorom v bojoch o ligový titul.

Manažér


Len čo Klopp priznal, že ho pôsobenie v Liverpoole omladilo, majiteľ klubu Fenway Sports Group sa vrhol do boja. Predĺženie zmluvy s ich najdôležitejším aktívom až do roku 2026 - s požehnaním Kloppovej manželky Ully Sandrock - predstavovalo najchytrejší krok majiteľov Liverpoolu, ktorý bol iba logickým vyústením minulosezónneho boja o štyri trofeje.„Toto je len začiatok,“ povedal Klopp, keď sa v apríli zaviazal k 11-ročnému kraľovaniu na Anfielde. „Taký je plán, že do toho naozaj, naozaj ideme.“ Liverpoolu sa to podarilo - získal double v domácich pohári, dostal sa do tretieho finále Ligy majstrov za posledných päť sezón a titul mu ušiel o bod až počas posledného dňa sezóny. Najdlhšie slúžiaci manažér v Premier League je opäť pripravený na nové výzvy.

Príprava


Červení v príprave zaznamenali striedavé úspechy, ale fanúšikov rozhodne potešil zisk anglického Superpohára po výhre nad obhajcom trofeje.

12. júla Man Utd 4-0 Liverpool
15. júla Liverpool 2-0 Crystal Palace
21. júla RB Leipzig 0-5 Liverpool
27. júla RB Salzburg 1-0 Liverpool
30. júla Liverpool 3-1 Man City (Community Shield)
31. júla Liverpool 0-3 Strasbourg

Posily


Čistá strata alebo zisk z letného prestupového obdobia 2022 (k 2.8.2022): -13,8 milióna libier

Darwin Núnez - útočník Benficy bude na Anfielde nosiť dres s číslom 27. Portugalský klub za neho zinkasoval 75 miliónov eur a ďalších 25 miliónov môže získať na bonusoch. Aj preto sú očakávania veľké.

Fabio Carvalho - tínedžer predvádzal vo Fulhame v strede zálohy skvelé výkony a aj preto po ňom červení siahali už počas zimného transferového obdobia. V lete ho napokon definitívne získali za 5 miliónov libier.

Calvin Ramsay - mladý obranca prišiel zo škótskeho Aberdeenu za 4 milióny libier a bude kryť chrbát Alexander-Arnoldovi na pravej strane obrany.

Zaujímavé odchody


Sadio Mané - Bayern Munich, 28 mil.libier
Neco Williams - Nottingham Forest, 16 mil.libier
Takumi Minamino - AS Monaco, 15,5 mil.libier
Divock Origi - AC Milan, voľný hráč

Úvod sezóny


Okrem derby s Manchesterom United na Old Trafford čaká červených pomerne prijateľný úvod súťaže s tromi domácimi zápasmi proti súperom z druhej polovice ligovej tabuľky.

06.08.2022 13:30 Fulham v Liverpool
13.08.2022 16:00 Liverpool v Crystal Palace
20.08.2022 16:00 Manchester United v Liverpool
27.08.2022 16:00 Liverpool v A.F.C. Bournemouth
31.08.2022 21:00 Liverpool v Newcastle United

Dopad svetového šampionátu


Povinnosti na svetovom šampionáte čaká zhruba na polovicu prvého tímu Liverpoolu. Klopp môže byť spokojný, že Egypt, Kolumbia a Škótsko v kvalifikácii neuspeli, hoci trojica Salah, Díaz a Andy Robertson to určite vnímajú inak. Liverpool reštartuje sezónu na Boxing Day na pôde Aston Villy.

Kurzy na titul


Tipsport 3,50

Fortuna 3,00

Doxxbet 3,25


Náš tip na konečné umiestnenie: 2.

Zdieľanie článku

Komentáre