Najlepším hráčom sezóny 2021/22 sa podľa hráčskej asociácie stal Mohamed Salah

Najlepším hráčom sezóny 2021/22 sa podľa hráčskej asociácie stal Mohamed Salah

Hráč Liverpoolu Mohamed Salah získal cenu PFA Players’ Player of the Year pre sezónu 2021/22.

29-ročný Salah porazil Kevina De Bruyneho z Manchesteru City a získal svoju druhú trofej PFA pre hráča roka, čím sa stal iba deviatym hráčom, ktorému sa to podarilo.

Egyptský reprezentant tiež odrazil konkurenciu v podobe Cristiana Ronalda, Harryho Kanea, Virgila van Dijka a Sadia Maneho.

V sezóne strelil 23 ligových gólov a skončil spoločne so Sonom z Tottenhamu ako najlepší strelec súťaže. Salah si zároveň pripísal aj 13 ligových asistencií a vo februári priviedol Egypt do finále Afrického pohára národov.

„Je to veľká česť vyhrať trofej, či už individuálnu alebo kolektívnu. Som veľmi šťastný a veľmi hrdý,“ povedal Salah.

„Táto trofej je veľmi významná, najmä preto, že za ňu hlasujú samotní hráči. Ukazuje vám, že ste naozaj tvrdo pracovali.“

„Mám svoju izbu s trofejami a uistil som sa, že mám ďalšie miesto pre jednu ďalšiu. Vždy si nechávam priestor a snažím sa predstaviť si, že ďalšie trofeje prídu.“

Salah v minulej sezóne pomohol Liverpoolu vyhrať Carabao Cup a FA Cup.

Jeho tím skončil v Premier League na druhom mieste, len jeden bod za víťazným Manchesterom City, a vo finále Ligy majstrov prehral 0:1 s Realom Madrid.

Salah už skôr získal aj ocenenie od novinárov - Football Writers’ Association Footballer of the Year 2021/22, tiež druhýkrát vo svojej kariére.

Zdieľanie článku

Komentáre