Manchester United potvrdil, že Paul Pogba v lete opustí Old Trafford

Manchester United potvrdil, že Paul Pogba v lete opustí Old Trafford

Paul Pogba prvýkrát opustil Old Trafford v roku 2012 ako voľný hráč, aby sa o štyri roky neskôr vrátil za prestupový rekord 89 miliónov libier. Na konci júna káder diablov opustí znova a aj tentokrát zadarmo.

O odchode hráča z klubu už oficiálne informoval Manchester United na svojej oficiálnej stránke. Definitívne tak ukončil všetky špekulácie ohľadom budúcnosti záložníka.

United vo vyhlásení uvádza: „Všetci v klube chceme pogratulovať Paulovi k jeho úspešnej kariére a poďakovať mu za jeho prínos pre Manchester United.“

„Želáme mu všetko najlepšie do ďalších krokov na jeho pozoruhodnej ceste.“

Odchovanec akadémie červených diablov o svojich kvalitách nepresvedčil ani počas druhého pôsobenia v klube. Fanúšikovia po jeho príchode verili, že sa stane oporou tímu, k tomu však neprišlo.

Celkovo si dres United obliekol v 226 zápasoch vo všetkých súťažiach a zaznamenal v nich 39 gólov a 51 asistencií.

Aktuálne 29-ročný hráč získal s diablami vo svojej prvej sezóne po návrate do klubu triumfy v Ligovom pohári a Európskej lige. V ďalších sezónach ale ďalšie trofeje do jeho zbierky nepribudli.

Francúzsky reprezentant odohral svoj posledný duel v drese United devätnásteho apríla pri prehre 0:4 s Liverpoolom. Odvtedy sme ho pre zranenie na trávnikoch už nevideli.

Zdieľanie článku

Komentáre