Leeds získal záložníka Salzburgu Aaronsona za čiastku 29 miliónov eur

Leeds získal záložníka Salzburgu Aaronsona za čiastku 29 miliónov eur

Bieli chceli 21-ročného amerického reprezentanta získať už počas januára, ale rakúsky klub mu dal zelenú k odchodu až teraz.

Záložník podpísal s Leedsom päťročný kontrakt a k tímu sa pripojí prvého júla.

Aaronson odohral v minulej sezóne za Salzburg 41 zápasov vo všetkých súťažiach, zaznamenal 6 gólov a 10 asistencií. Klubu pomohol vyhrať rakúsku Bundesligu i pohár už druhú sezónu za sebou.

Američan je predovšetkým ofenzívnym záložníkom, no dokáže zahrať aj na iných pozíciách a práve jeho všestrannosť nadchla hlavného trénera Jesseho Marscha.

Hráč prišiel do Red Bull Salzburg z amerického klubu Philadelphia Union v januári 2021. Rakúsky klub v tom čase viedol práve americký manažér.

V drese amerického národného tímu debutoval vo februári 2020 a na svojom konte má 18 reprezentačných zápisov s bilanciou 5 vsietených gólov.

Aaronson pre Sky Sports News povedal: „Rád hovorím, že som bol futbalovo závislý, keď som vyrastal pri sledovaní zápasov Premier League. Je to ako sen, zahrať si na anglických trávnikoch.“

„V drese Red Bull Salzburg som sa snažil odovzdať všetko, čo vo mne je. Sústredil som sa na moje výkony, ale pozeral som sa aj na výsledky Leedsu. Ten v poslednom kole ma naozaj potešil.“

„Prítomnosť Marscha v klube je určite dôležitým faktorom, ale vo všeobecnosti bol pre mňa klub obrovským ťahákom. Veľký klub so skvelými fanúšikovia. Je to pre mňa vysnívané miesto.“

Zdieľanie článku

Komentáre