O poslednú miestenku do Premier League si zahrajú Huddersfield a Nottingham Forest

O poslednú miestenku do Premier League si zahrajú Huddersfield a Nottingham Forest

Teriéri si v semifinále play-off poradili s Luton Town, Nottingham vyradil Sheffield United až po penaltovom rozstrele. O účasť medzi elitou a tučný balík peňazí si tak 29. mája zahrajú teriéri proti červeným.

Gólman Brice Samba chytil v penaltovom rozstrele až tri pokutové kopy United a poslal Nottingham Forest do Wembley, prvýkrát od roku 1992.

Forest išli do semifinálovej odvety s výhrou 2:1 a v zápase išli do vedenia gólom Brennana Johnsona.

Sheffield sa však dokázal otriasť a gólmi Morgana Gibbs-Whitea a Johna Flecka poslal duel do predĺženia.

V nadstavenom čase gól nepadol a v rozstrele zažiaril spomínaný Samba, ktorý postupne zastavil strely z bieleho bodu trojice Oliver Norwood, Conor Hourihane a Gibbs-White.

Forest teraz čaká zápas s Huddersfield Town o získanie poslednej miestenky do Premier League.

Finále play-off je všeobecne považované za "najcennejší" zápas vo svete futbalu z pohľadu získaných financií pre víťazný tím.

V roku 2020 spoločnosť Deloitte uviedla, že rozdiel medzi víťazstvom a prehrou vo finále play-off Championship má hodnotu najmenej 167 miliónov dolárov. Táto čiastka môže narásť na 328 miliónov dolárov, ak sa postupujúci tím vyhne zostupu hneď v prvej sezóne po postupe do Premier League.

Tento obrovský nárast príjmov je do značnej miery spôsobený obrovskými čiastkami, ktoré kluby Premier League dostávajú za domáce i zahraničné televízne práva.

Huddersfield si miestenku do Wembley vybojoval v pondelok víťazstvom nad Luton Town 1:0. Teriéri tak postúpili ďalej celkovým skóre 2:1.

Klub z Yorkshire skončil v základnej časti Championship na tretej priečke, dva body práve pred Forest.

Huddersfield a Forest si v tejto sezóne proti sebe zahrali už trikrát. V lige oba tímy nezvládli zápasy na domácom ihrisku (Huddersfield - Forest 0:2, Forest - Huddersfield 0:1). V piatom kole FA Cup-u si Forest na City Ground poradili s teriérmi 2:1.

Huddersfield si v Premier League naposledy zahral v sezóne 2018/19. V najvyššej súťaži odohrali teriéri celkovo dve sezóny (16. a 20. priečka).

Forest boli v roku 1992 zakladajúcimi členmi súťaže, ale medzi elitou si nezahrali už 23 rokov. V roku 1999 z Premier League zostúpili a v sezónach 2005/06, 2006/07 a 2007/08 hrali dokonca až v tretej najvyššej súťaži League One.

Zdieľanie článku

Komentáre