Aston Villa získala Coutinha na trvalý prestup za čiastku 20 miliónov eur

Aston Villa získala Coutinha na trvalý prestup za čiastku 20 miliónov eur

Philippe Coutinho prišiel do kádra Villans v januári na šesťmesačné hosťovanie. Od leta sa brazílsky reprezentant stane hráčom birminghamského klubu natrvalo.

29-ročný Coutinho podpísal s Villans štvorročný kontrakt a manažér Steven Gerrard neskrýval po podpise nového kontraktu s hráčom radosť.

Pre Aston Villu je to skvelá posila. Phil je ukážkový profesionál a jeho vplyv na celý káder je veľmi jasný,“ povedal manažér Aston Villy.

„Vzhľadom na to, ako sa správa na ihrisku i mimo neho, je tiež cenným vzorom pre našich mladých hráčov, ktorí môžu len ťažiť z jeho skúseností.“

„Je neuveriteľné pracovať v klube, ktorý robí svoju prácu tak rozhodne.“

Klub z La Ligy vo vyhlásení uviedol: „Barcelona by sa rada verejne poďakovala Philippovi Coutinhovi za jeho odhodlanie a obetavosť a zaželala mu všetko najlepšie smerom do budúcnosti.“

Coutinho prišiel do Barcy z Liverpoolu v januári 2018 za čiastku 146 miliónov libier a v 106 zápasoch za klub strelil 26 gólov.

Nedokázal však naplniť veľké očakávania a nikdy sa nestal trvalou súčasťou základnej zostavy Blaugranas. V sezóne 2019/20 bol poslaný na hosťovanie do mníchovského Bayernu.

Coutinho doteraz odohral v drese Villans 16 zápasov v Premier League s bilanciou štyri góly a tri asistencie.

Zdieľanie článku

Komentáre