Boje o záchranu v Premier League naberajú na obrátkach

Boje o záchranu v Premier League naberajú na obrátkach

Burnley zvíťazilo v treťom zápase za sebou a Everton prekvapujúco zdolal londýnsku Chelsea. K zostupovému pásmu sa nebezpečne priblížil Leeds a čaká ho veľmi náročný žreb.

Kým Norwich City sa po jednej sezóne opäť vracia do Championship a veľmi podobne je na tom aj Watford, ktorý ťahá sériu piatich prehier za sebou a na Everton stráca už 10 bodov, trojica Burnley, Leeds a Everton musí ešte veľmi tuho zabojovať o záchranu medzi elitou.

Burnley získalo z posledných štyroch zápasov až 10 bodov, keď zdolalo Southampton, Wolves i Watford a jeden bod vydolovalo aj z ihriska West Hamu.

Burnley zvíťazilo v troch zápasoch Premier League za sebou prvýkrát od apríla 2019. Clarets predtým potrebovali na tri výhry až 21 odohraných ligových zápasov.

Michael Jackson je zároveň prvým manažérom Burnley v ére Premier League, ktorý dokázal vyhrať tri zo štyroch zápasov vo vedení. Jimmy Mullen v októbri 1991 vyhral prvé štyri stretnutia.

Aj Everton cez víkend získal veľmi dôležité tri body po výhre 1:0 nad londýnskou Chelsea a na záchranu stráca už iba jeden bod. Navyše oproti sedemnástemu Leedsu má ešte jeden zápas k dobru.

V zápase proti favoritovi predviedol heroický výkon gólman domácich Jordan Pickford, ktorý chytil niekoľko čistých šancí modrých.

Everton porazil Chelsea v domácom Goodison Parku v Premier League štyrikrát za sebou. To je ich najlepšie séria proti Chelsea od roku 1973 (tiež štyri domáce ligové výhry za sebou).

Frank Lampard je iba druhým z desiatich byvalých manažérov Chelsea, ktorý dokázal poraziť svoj bývalý klub v Premier League (2 výhry, 1 remíza, 8 prehier). Predtým sa to podarilo v decembri 2015 Claudiovi Ranieri ako manažérovi Leicesteru.

Leeds doma prehral s Manchesterom City vysoko 0:4 a teraz ho čakajú ďalšie náročné zápasy na pôde Arsenalu a doma s Chelsea.

Úradujúci majster bol jednoznačne nad sily The Whites, navyše domáci prišli o záložníka Stuarta Dallasa, ktorý túto sezónu nastupoval vždy v základe. Teraz ale ihrisko musel opustiť na konci prvého polčasu pre zranenie a v tejto sezóne už ho v akcii neuvidíme.

Leeds tiež v tejto sezóne dopláca na katastrofálne bránenie štandardiek. Inkasoval pri nich už 18 gólov (nepočítame pokutové kopy), čo je najviac zo všetkých tímov v súťaži.

Aktuálne sa tak zdá, že najpravdepodobnejším scenárom by mohlo byť vypadnutie práve Leedsu, ktorý v minulej sezóne skončil na skvelej deviatej priečke.

Napodobnil by tak Sheffield United, ktorý v premiérovej sezóne 2019/20 tiež obsadil deviatu priečku a o sezónu neskôr skončil na poslednom mieste a porúčal sa do nižšej súťaže.

Zdieľanie článku

Komentáre