West Ham a Leicester nedokázali v domácom prostredí zvíťaziť

West Ham a Leicester nedokázali v domácom prostredí zvíťaziť

Kladivári v Európskej lige prehrali s Frankfurtom a líšky v Európskej konferenčnej lige uhrali remízu s rímskym AS.

West Ham sa môže prebojovať do finále európskeho pohára po dlhých 46 rokoch, ale domáca prehra 1:2 s Frankfurtom im situáciu výrazne skomplikovala.

Hosťujúci krajný obranca Ansgar Knauff skóroval už po 50 sekundách po úvodnom hvizde a hoci Antonio v 21. minúte skóre dorovnal, klub z Bundesligy napokon zvíťazil gólom Kamadu z 54. minúty.

Nemecký klub je aktuálne v najvyššej nemeckej súťaži až na deviatej priečke a dosiahol iba druhú výhru z posledných deviatich zápasov. V Európskej lige sa mu však darí, keď neprehral v 10 zápasoch za sebou.

„Nehrali sme dnes večer dosť dobre na to, aby sme mohli dosiahnuť lepší výsledok. Stále však šanca na postup žije. V druhom zápase spravíme maximum pre postup do finále,“ povedal manažér David Moyes.

Ani Leicester nedokázal v domácom prostredí zvíťaziť, hoci mal v zápase s AS Rím optickú prevahu.

Líšky prehrávali gólom Pellegriniho z 15. minúty a na konečných 1:1 upravil skóre vlastným gólom Mancini v 67. minúte.

Zverenci Joseho Mourinha tak do odvety uhrali sľubný výsledok, ale Leicester nie je bez šance, aby si zahral prvé európske finále vo svojej klubovej histórii.

Oba kluby pred odvetami počas budúceho týždňa čakajú v nedeľu ešte povinnosti v lige. Leicester si zahrá na ihrisku Tottenhamu a West Ham si doma zahrá v londýnskom derby s Arsenalom.

Zdieľanie článku

Komentáre