Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom do leta 2026

Jurgen Klopp predĺžil kontrakt s Liverpoolom do leta 2026

Majiteľ Liverpoolu, Fenway Sports Group, predĺžil kontrakt s nemeckým manažérom červených Jurgenom Kloppom o ďalšie dva roky.

Prezident FSG Mike Gordon cestoval z Bostonu na Anfield na stredajší prvý zápas semifinále Ligy majstrov proti Villarrealu, v ktorom červení zvíťazili 2:0 a ďalej tak živia svoj sen o zisku "quadruple". Kloppov agent, Marc Kosicke, sedel pár miest od Gordona a na programe dňa bolo predĺženie aktuálneho kontraktu nemeckého manažéra s klubom.

Charizmatický 54-ročný manažér, ktorý do klubu prišiel v októbri 2015, podpísal s klubom nový kontrakt a zostane na Anfielde až do leta 2026. Nemec sa už minulý mesiac vyjadril, že by mohol podpísať novú zmluvu aj v termíne "last minute" v závislosti od úrovne jeho energie a nadšenia pre prácu. Majitelia tak využili túto situáciu, kým bol manažér tejto myšlienke otvorený.

Klopp priznal, že bol vyčerpaný minulou sezónou, keď viaceré zranenia hráčov v obrannej formácii poškodili plány tímu a pandémia si vynútila odohrať futbalové zápasy za zatvorenými dverami. Keď sa ho však začiatkom marca novinári opýtali, či zostane v klube aj po roku 2024, povedal: „Ak na to budem mať dostatok energie, tak áno. Milujem to, čo robím, ale zároveň som niekoľkokrát povedal, že na svete musí byť aj niečo iné, ako iba myšlienky na kvalitných futbalistov či futbalové zápasy. Momentálne som však plný energie.“

Liverpool prežíva výnimočnú sezónu, keď už vyhral Carabao Cup, zahrá si proti Chelsea vo finále FA Cup-u, v súboji o titul zaostáva iba o jeden bod za Manchesterom City a v Lige majstrov je na dobrej ceste k tretej finálovej účasti za posledných päť sezón.

Klopp je tiež veľmi spokojný z dlhodobého plánovania klubu. Príchody Luisa Diaza a Ibrahimu Konateho pomohli osviežiť mužstvo, uzavrela sa tiež dohoda s Fabiom Carvalhom z Fulhamu. Klub má tiež záujem o stredopoliara AS Monaco Aureliena Tchouameniho, o ktorého sa zaujíma aj Real Madrid. Práce na rekonštrukcii Anfield Road sú v plnom prúde.

Nové kontrakty podľa portálu The Athletic podpísali aj jeho verni asistenti Pepijn Lijnders a Peter Krawietz, s ktorými dlhodobo spolupracuje.

Zdieľanie článku

Komentáre