Obranca Rudiger opúšťa londýnsku Chelsea a sťahuje sa do Realu Madrid

Obranca Rudiger opúšťa londýnsku Chelsea a sťahuje sa do Realu Madrid

Antonio Rudiger na konci sezóny odíde zo Stamford Bridge ako voľný hráč. Real Madrid so stredným obrancom podpíše kontrakt na štyri sezóny a podľa portálu Sky Sports sa z neho stane jeden z najlepšie platených obrancov sveta.

Manažér modrých Thomas Tuchel už cez víkend potvrdil, že Nemec sa rozhodol nepodpísať s klubom nový kontrakt a z klubu tak na konci sezóny môže odísť zadarmo.

O Rudigera sa zaujíma množstvo klubov v celej Európe - vrátane Premier League. Hráč si zvolil ako svoju ďalšiu destináciu Santiago Bernabeu.

Rudigerovi zástupcovia rokovali minulý mesiac s Barcelonou, pričom bol spájaný aj s Manchesterom United, parížskym Saint-Germain či Juventusom.

John Terry, bývalý kapitán Chelsea, vyjadril minulý týždeň svoje sklamanie z hroziaceho Rudigerovho odchodu. V odpovedi na príspevok Sky Sports na Instagrame týkajúcej sa nemeckého reprezentanta Terry napísal: „Ako sme toho chlapíka mohli nechať odísť?“

Zotrvanie v Chelsea bolo pre Rudigera jednou z možností, ale sankcie uvalené na majiteľa klubu Romana Abramoviča znemožnili ďalšie rokovania o predĺžení zmluvy s 29-ročným hráčom.

Úradujúci európsky šampión nesmie realizovať prestupy či predlžovať kontrakty hráčov od marca tohto roka.

Rudigera by v klube mohol nahradiť obranca Jules Kounde zo španielskej Sevilly, o ktorého sa Chelsea zaujímala už počas minulého leta.

Sevilla však odmietla vysoko hodnoteného stredného obrancu odísť a trvala na tom, že záujemca musí uhradiť čiastku 68,5 milióna libier (80 miliónov eur), ktorú má hráč uvedenú v zmluve vo forme uvoľňovacej klauzuly.

Ďalší postup londýnskeho klubu je závislý na tom, ako rýchlo sa podarí zrealizovať predaj klubu novému majiteľovi. Vedenie klubu verí, že v nasledujúcom letnom transferovom okne už bude môcť nakupovať i predávať hráčov.

Chelsea toto leto stratí aj 26-ročného dánskeho stredného obrancu Andreasa Christensena, ktorý by tiež ako voľný hráč mohol posilniť Barcelonu. Posilnenie obrany tak bude pre modrých jasnou prioritou.

Zdieľanie článku

Komentáre