Darwin Nunez po skvelom výkone na Anfielde prešiel testom klubov Premier League

Darwin Nunez po skvelom výkone na Anfielde prešiel testom klubov Premier League

Po výkone útočníka Benficy Darwina Nuneza v zápase proti Liverpoolu si vedenie portugalského klubu mädlí ruky. Ich hviezdny muž opäť ukázal, že stojí za peniaze, ktoré za neho Benfica žiada.

Newcastle, Arsenal a Manchester United sú spájaní s prestupom hráča, ktorého hodnota sa odhaduje na 60 miliónov libier.

Uruguajský útočník si po zápase s červenými vyslúžil nadšené hodnotenia odborníkov i fanúšikov a v tejto sezóne už strelil 32 gólov v 37 odohraných zápasoch (6 v Lige majstrov, 24 v portugalskej najvyššej súťaži a 2 v Allianz Cup-e).

Celkovo si dres portugalského klubu doteraz obliekol v 81 zápasoch s bilanciou 46 gólov a 15 asistencií.

V uruguajskej seniorskej reprezentácii debutoval v októbri 2019 a v 8 odohraných dueloch zaznamenal dva presné zásahy.

Ak to bol pre 22-ročného hráča test, aby sa zistilo, či to zvládne proti elitným tímom Premier League, potom ho na Anfielde úspešne absolvoval.

Toto je útočník, ktorý je na 100 percent pripravený na prostredie anglického futbalu. Vie behať, vie podržať loptu a na Anfielde ukázal, že vie aj úspešne zakončiť.

Potenciálnym nápadníkom ukázal, že vie hrať nielen cez stred, ale aj na krajoch ihriska. V iný deň by sa zrejme stal hrdinom stretnutia, ale v tomto zápase Ligy majstrov duel kontroloval Liverpool. Aj napriek tomu, že domáci inkasovali až tri góly a ďalšie dva zrušil VAR pre ofsajd.

Oficiálne záznamy uvádzajú, že Nunez skóroval iba raz, ale loptu dostal do siete až trikrát, čím ukázal svoju smrtiacu schopnosť zakončovania.

Bolo nešťastné, že v oboch prípadoch bol v tesnej ofsajdovej pozícii. Nunez sa však veľmi rýchlo otriasol a nasledovala ďalšia veľkolepá jazda z kraja ihriska, ktorá prinútila Alissona ku kvalitnému zákroku.

Nunez má platný kontrakt s Benficou až do júna 2025, ale už počas tohto leta môžeme očakávať, že sa okolo neho bude točiť viacero nápadníkov (nielen) z Britských ostrovov.

Zdieľanie článku

Komentáre