Chelsea statočne zabojovala o postup, ale do semifinále ide Real

Chelsea statočne zabojovala o postup, ale do semifinále ide Real

Modrí zvíťazili na ihrisku Realu v normálnej hracej dobe 3:1 a posunuli zápas do predĺženia, v ktorom ich opäť zarmútil Karim Benzema.

Tuchelovi zverenci viedli na Santiago Bernabéu už o tri góly, keď sa postupne presadili Mount (15), Rüdiger (51) a Werner (75).

Na päť minút tak obhajca trofeje postupoval medzi najlepšiu štvorku Ligy majstrov. Potom však zaúradoval Luka Modric, ktorý milimetrovou prihrávkou našiel Rodryga, ktorý zápas poslal do predĺženia.

V ňom sa po prihrávke Viniciusa presadil kat modrých Karim Benzema a madridský klub tak po veľkom boji ide ďalej.

Tuchel oproti ligovému zápasu proti Southamptonu spravil v zostave iba jednu zmenu, keď v obrane Andreasa Christensena nahradil Reece James.

Real odohral zápas v hlbokom defenzívnom bloku a to sa mu takmer nevyplatilo. Hráči domáceho celku sa v ofenzíve zobudili až po treťom góle vo svojej sieti.

Modrí mali šance na postup, ale nepremenili viacero ďalších príležitostí, aj v samotnom závere predĺženia.

„Bol som sklamaný, že sa rozhodca dobre bavil s Carlom. Keď som sa mu chcel ísť poďakovať, smial sa ďalej s trénerom súpera,“ povedal Tuchel po zápase.

„Keď po stretnutí, v ktorom všetci hráči na ihrisku dali do toho 126 minút celé srdce, a potom vidíte rozhodcu, ktorý sa smeje sa s druhým trénerom, je to od neho veľmi zlé načasovanie. Povedal som mu to.“

„Nie je to len dnes. Keď hráte proti Realu Madrid, tak od rozhodcu nečakáte, že má dosť odvahy, aby pískal všetko. Cítil som to už v prvom zápase a aj dnes.“

„Pri zrušenom góle by som čakal, že si to pôjde skontrolovať sám. Mali by ste zostať šéfom zápasu a nenechávať rozhodnutia niekomu inému, kto sedí niekde na stoličke a je izolovaný.“

Prečítajte si tiežZdieľanie článku

Komentáre