Marcelo Bielsa skončil na lavičke Leedsu, nahradí ho Jesse Marsch

Marcelo Bielsa skončil na lavičke Leedsu, nahradí ho Jesse Marsch

Leeds získal iba jeden bod z posledných šiestich odohraných ligových duelov, inkasoval v týchto dueloch až 21 gólov a je iba dva body nad pásmom zostupu zo súťaže.

Po včerajšej vysokej prehre 0:4 s Tottenhamom sa vedenie klubu rozhodlo rozviazať kontrakt s Bielsom, ktorého tím nenadväzuje na výkony z predchádzajúcej sezóny.

Bielsa prišiel do Leedsu v roku 2018 a o dva roky neskôr priviedol Leeds do Premier League po dlhej 16-ročnej absencii.

V sezóne 2020/21 priviedol klub v najvyššej anglickej súťaži k výbornej deviatej priečke, ale aktuálne je klub v obrovskej kríze a čakajú ho boje o záchranu.

Aktuálne má Leeds na konte 60 inkasovaných gólov v 26 zápasoch, čo je o päť viac ako v prípade posledného Norwichu.

Bielsov kontrakt mal pôvodne skončiť na konci aktuálnej sezóny a po prehre s Liverpoolom priznal, že bieli by mohli zostúpiť do Championship.

Na lavičke by mal Bielsu nahradiť bývalý americký reprezentačný záložník Jesse Marsch, ktorý je bez práce od začiatku decembra, kedy iba po piatich mesiacoch skončil na lavičke nemeckého Lipska.

48-ročný manažér v júli 2021 nahradil na lavičke Juliana Nagelsmanna, ktorý odišiel do mníchovského Bayernu. Vicemajster z Bundesligy však pod jeho vedením klesol na jedenástu priečku v lige a prehral v troch z piatich zápasov Ligy majstrov.

Predtým viedol rakúsky Red Bull Salzburg, ktorý priviedol k zisku dvoch double v dvoch sezónach za sebou. V minulosti tiež viedol kluby Montreal Impact a New York Red Bulls v americkej MLS.

Zdieľanie článku

Komentáre