Trápiaci sa Watford vyhodil manažéra Ranieriho

Trápiaci sa Watford vyhodil manažéra Ranieriho

70-ročný skúsený taliansky manažér nevydržal na horúcej manažérskej stoličke sršňov ani štyri mesiace. Novým manažérom sa stane Roy Hodgson.

Piatková prehra 0:3 s ďalším zostupom ohrozeným klubom Norwichom bola posledná kvapka pre nespokojných majiteľov klubu.

Watford je aktuálne až na osemnástej priečke ligovej tabuľky, iba dva body od samotného dna, ktoré momentálne okupuje Burnley.

Ranieri prišiel na Vicarage Road 4. októbra 2021, keď na lavičke nahradil Xisca Munoza.

Počas svojho pôsobenia v klube získal s tímom iba sedem bodov, najväčším úspechom bolo novembrové domáce víťazstvo 4:1 nad Manchesterom United.

Odvtedy však už sršne získali iba jeden bod remízou 1:1 na pôde Newcastle (15.1.).

Vo vyhlásení klubu sa uvádza: „Watford Football Club potvrdzuje odchod hlavného trénera Claudia Ranieriho.“

„Predstavenstvo Hornets uznáva Claudia ako muža veľkej integrity a cti, ktorý tu na Vicarage Road bude vždy rešpektovaný za jeho úsilie pri vedení tímu.“

„Predstavenstvo sa však domnieva, že keďže zostáva takmer polovica ligovej sezóny, zmena poskytne novému manažérovi dostatok času na prácu s talentovaným kádrom s cieľom udržania sa v Premier League.“

Ranieriho odchod znamená koniec jeho štvrtého pôsobenia v anglickom futbale, keď predtým viedol Chelsea, Leicester City a Fulham.

Podľa portálu Sky Sports ho na lavičke nahradí ďalší manažérsky veterán - 74-ročný Roy Hodgson, ktorý na konci sezóny odišiel z Crystal Palace.

Zdieľanie článku

Komentáre