Bergwijnove góly prepisovali rekord Premier League

Spurs prehrávali na pôde líšok 80 sekúnd pred koncom zápasu o gól, napokon si z King Power Stadium odviezli všetky tri body.

Vďačia za to útočníkovi Stevenovi Bergwijnovi, ktorý skóroval v piatej a siedmej minúte nastaveného času.

Kohúti tak prepisovali rekord Premier League, keď v zápase prehrávali ešte v 94. minúte a 52. sekunde stretnutia a napriek tomu dosiahli víťazstvo.

Tento rekord doteraz držal Manchester City, ktorý v máji 2012 prehrával v zápase s Queens Park Rangers v čase 91:14. Potom gólmi Edina Dzeka a Sergia Aguera skóre otočil a získal ligový titul.

Leicester odohral prvý zápas v Premier League v kalendárnom roku 2022, keď jeho stretnutia proti Norwichu, Evertonu a Burnley boli odložené pre Covid-19.

Aj duel s kohútmi sa mal pôvodne odohrať 16. decembra, ale bol tiež odložený na január pre koronavírus.

Líšky sa museli zaobísť bez najlepšieho strelca Jamieho Vardyho, ktorý má problémy so stehnom. Chýbal im aj Kelechi Iheanacho, ktorý reprezentuje Nigériu na Africkom pohári národov.

Daka tak začal zápas v základnej zostave, čo sa mu v tejto sezóne Premier League pošťastilo iba tretíkrát. A práve on v 24. minúte otvoril skóre stretnutia.

Hoci Kane ešte do konca prvého polčasu dorovnal skóre, v 76. minúte opäť naklonil misky váh na domácu stranu Maddison.

Zverenci Antonia Conteho zaregistrovali v zápase až 27 streleckých pokusov a počet ich očakávaných vsietených gólov sa pohyboval na čísle 4,49. Napriek tomu húževnatého súpera zlomili až na úplnom konci zápasu.