Wolves získali krídelníka Chiquinha z Estorilu za 2,9 milióna libier

Wolves získali krídelníka Chiquinha z Estorilu za 2,9 milióna libier

Vlci z Wolverhamptonu podpísali kontrakt s krídelníkom Chiquinhom z Estorilu za prestupovú čiastku 2,9 milióna libier. Spolu s bonusmi podľa výkonov hráča na novom pôsobisku sa celková suma môže vyšplhať na 4,2 milióna libier.

Tím z Premier League získal talentovaného 21-ročného hráča, o ktorého malo záujem viacero európskych klubov.

Chiquinho v novembri minulého roka debutoval v reprezentačnom tíme Portugalska do 21 rokov.

Manažér Wolves, Bruno Lage, vidí bývalého hráča mládežníckej akadémie Sportingu ako veľkú nádej smerom do budúcnosti. Svoju šancu by však mohol dostať už počas tejto sezóny.

Hráč podpísal s vlkmi kontrakt až do roku 2026 s opciou na ďalší rok.

Chiquinho má na konte tri góly a tri asistencie v 15 odohraných zápasoch najvyššej portugalskej súťaže.

Ide o veľmi rýchleho hráča, ale pravdepodobne bude chvíľu trvať, kým si zvykne na fyzickú hru v anglickej Premier League.

„Je to veľký štadión a mám trochu obavy, pretože je to veľký tím. Pre klub však odvediem maximum svojich možností a budem si to tu užívať,“ povedal Chiquinho po podpise kontraktu.

„Som rýchly hráč, rád hrám jeden na jedného a strieľam góly. Vo Wolves je veľa dobrých portugalských hráčov a ja som sa nimi inšpiroval. Určite mi majú čo poradiť. Chcem tu dosiahnuť maximum a je to pre mňa veľká príležitosť.“

Wolves sú aktuálne na ôsmej priečke v Premier League, iba šesť bodov za West Hamom na štvrtom mieste. Navyše majú ešte dva zápasy k dobru.

Lageho tím sa v poslednej dobe dostal do veľmi dobrej formy a v posledných piatich zápasoch vo všetkých súťažiach nenašiel premožiteľa.

Zdieľanie článku

Komentáre