Obranca Lucas Digne prestupuje z Evertonu do Aston Villy

Obranca Lucas Digne prestupuje z Evertonu do Aston Villy

O ľavého obrancu sa zaujímali Neapol, Newcastle, Chelsea či West Ham. Digne však napokon prestupuje k Villans za čiastku 25 miliónov libier.

28-ročný hráč, ktorý mal v Evertone platný kontrakt ešte na tri a pol roka, odchádza od karameliek po tom, čo stratil dôveru manažéra Beniteza.

Digne sa stal druhou posilou Stevena Gerrarda v januárovom transferovom okne, keď pred ním do klubu prišiel Philippe Coutinho z Barcelony.

Francúzsky reprezentant, ktorý má na konte 43 reprezentačných zápisov, v tejto sezóne odohral 15 zápasov. Celkovo si dres karameliek obliekol v 127 dueloch s bilanciou 6 gólov a 20 asistencií.

V sezóne 2020/21 mal na konte najviac asistencií, najviac vytvorených šancí, najviac prihrávok do šestnástky súpera a najviac centrov z otvorenej hry zo všetkých hráčov v kádri karameliek.

V Aston Ville však bude mať veľmi silnú konkurenciu. Na ľavej strane obrany pravidelne hráva Matt Targett, ktorý je o niekoľko rokov mladší ako Digne a odvádza spoľahlivé výkony.

V minulej sezóne odohral v Premier League všetky zápasy a v kabíne Villans je veľmi obľúbený, keď podľa hlasovania jeho spoluhráčov sa stal najlepším hráčom sezóny.

Villans ešte majú záujem o záložníka Brightonu Yvesa Bissoumu, ktorému na Amex Stadium o 18 mesiacov končí kontrakt.

Zdieľanie článku

Komentáre