Southampton má nového majiteľa, svätcov získal srbský milionár

Southampton má nového majiteľa, svätcov získal srbský milionár

Dragan Solak, podnikateľ vlastniaci televízneho operátora United Group, kúpil majoritný podiel v Southamptone od čínskeho majiteľa Gao Jishenga, ktorý klub vlastnil od roku 2017.

Solak získal 80-percentný podiel v klube za čiastku 100 miliónov libier. Minoritný podiel 20 percent si ponechala Katharina Liebherr.

Prevzatie klubu už Southampton potvrdil aj na svojej oficiálnej stránke. Solak získal kontrolný podiel v klube cez spoločnosť Sport Republic, londýnsku investičnú firmu v športovom a zábavnom priemysle.

Na prevzatí Southamptonu sa podieľajú aj Rasmus Ankersen, bývalý spoluriaditeľ Brentfordu, a tiež Henrik Kraft, londýnsky investor a predseda Sport Republic.

„Moji partneri a ja máme skúsenosti s dlhodobými investíciami do športového a zábavného priemyslu a Sport Republic bola založená s cieľom spojiť tieto odborné znalosti a priniesť na trh niečo jedinečné,“ povedal Solak.

„Southampton má obrovskú kvalitu, ktorú sme v našej veľkej organizácii hľadali. Má skvelý manažérsky tím, vynikajúco rozvíja svoje talenty, hrá atraktívny futbal a má oddanú fanúšikovskú základňu.“

„Sme radi, že môžeme dokončiť túto akvizíciu ako prvý krok k realizácii našej investičnej stratégie. Southampton bude základným kameňom organizácie, ktorú plánujeme ďalej budovať.“

Svätci sú aktuálne na štrnástej priečke ligovej tabuľky, 10 bodov od zostupových priečok.

Zdieľanie článku

Komentáre