Everton má na lane ďalšiu januárovú posilu do obrannej formácie

Everton má na lane ďalšiu januárovú posilu do obrannej formácie

Karamelky chcú získať pravého obrancu Nathana Pattersona z Glasgow Rangers.

Bet Builder DOXXbet

Počas prvého prestupového dňa modrý klub z Liverpoolu potvrdil príchod Vitaliya Mykolenka z kyjevského Dynama, ktorý posilnil ľavú stranu obrany karameliek.

Teraz sa manažér Rafael Benitez zameral na posilnenie opačnej strany ihriska. Klub by mal posilniť 20-ročný pravý obranca Nathan Patterson z kádra škótskeho majstra Glasgow Rangers.

Everton mal záujem o mladíka, ktorý v prvom tíme debutoval iba v januári 2020, už počas letného transferového okna. Jazdci však vtedy neboli spokojný s ponúkanou prestupovou čiastkou.

Očakáva sa, že Patterson by do Evertonu mohol prestúpiť za čiastku 16 miliónov libier, pričom 12 miliónov zaplatí anglický klub ihneď a ďalšie 4 milióny bude môcť glasgowský klub získať na bonusoch podľa výkonov hráča.

Patterson v tejto sezóne nastúpil v základnej zostave škótskeho klubu iba v dvoch zápasoch škótskej Premiership. Celkovo v prvom tíme doteraz odohral v ligových zápasoch iba 470 minút. Má tiež už skúsenosti zo zápasov Európskej ligy.

Patterson v júni debutoval v drese seniorského reprezentačného tímu Škótska, keď bol na ihrisku pri výhre 1:0 nad Luxembourskom. Svoj prvý gól v reprezentácii vsietil v novembri v zápase proti Moldavsku.

Zdieľanie článku

Komentáre