Londýnska Chelsea by v januári mohla siahnuť po Lucasovi Dignem

Londýnska Chelsea by v januári mohla siahnuť po Lucasovi Dignem

Chelsea hľadá náhradu za zraneného Bena Chilwella, ktorý si už nezahrá až do konca aktuálnej sezóny.

Bet Builder DOXXbet

Ľavý obranca Evertonu Lucas Digne nebol na ihrisku od 1. decembra, kedy karamelky prehrali s Liverpoolom 1:4.

Rafael Benitez odvtedy dáva šancu na ľavej strane štvorčlennej obrannej formácie iba Benovi Godfreyovi.

Bývalý hráč Barcelony sa ocitol na druhej koľaji a túto situáciu by rada využila londýnska Chelsea, ktorej pro zranení Chilwella chýbajú na ľavej strane obrany hráči. 

Chilwell sa musí podrobiť operácii kolena a v tejto sezóne ho na ihrisku už neuvidíme.

Na ľavej strane obrany ho dobre zastúpil Marcos Alonso, ale Španiel nemôže do konca sezóny odohrať dva zápasy týždeň čo týždeň.

The Blues stále bojujú až na štyroch frontoch a čaká ich tiež účasť na Club World Cup-e. Manažér Thomas Tuchel preto potrebuje priviesť do klubu zálohu pre 31-ročného Alonsa.

A práve 28-ročný francúzsky reprezentant Lucas Digne, ktorého už údajne karamelky ponúkli strakám z Newcastle, je v hľadáčiku nemeckého manažéra.

Situáciu okolo obrancu monitoruje aj dvojica talianskych klubov Neapol a Inter. Ak však Chelsea príde s ponukou, má najväčšie šance na získanie hráča.

Modrí majú v rukách jeden tromf - opačným smerom do modrej časti Liverpoolu by mohol putovať Ross Barkley. O záložníka sa zaujíma aj Leeds, ale hosťovanie do konca sezóny na Merseyside je Barkleyho preferovanou možnosťou.

V prípade, že by Chelsea s príchodom Digneho neuspela, v hre je aj príchod 29-ročného argentínskeho reprezentačného obrancu Ajaxu Nicolasa Tagliafica.

Január je veľmi zložitým obdobím na realizáciu prestupov, navyše ostatné kluby veľmi dobre vedia, že Chelsea si vzhľadom na Chilwellovo zranenie nemôže dovoliť čakať až do leta.

Zdieľanie článku

Komentáre