Jurgen Klopp: Nezaočkovaného hráča by sme do Liverpoolu nekúpili

Jurgen Klopp: Nezaočkovaného hráča by sme do Liverpoolu nekúpili

Manažér Liverpoolu hovorí, že by nepodpísal kontrakt s hráčom, ktorý odmieta očkovanie a títo hráči sú podľa jeho slov "neustálou hrozbou pre nás všetkých".

Keďže koronavírus opäť spôsobil zmätok a viacero zápasov Premier League muselo byť odložených, manažér Liverpoolu načrtol budúcnosť, v ktorej by odmietač očkovania mohol mať zatvorené dvere k prestupu na Anfield. Aký vplyv bude mať zaočkovanie hráča pri ďalšej prestupovej politike Liverpoolu?

„Nie sme blízko k podpisu nového hráča, ale premýšľal som o tom a áno, určite to bude mať vplyv na ďalšie príchody hráčov do nášho klubu,“ povedal Klopp. Jeho kolega Steven Gerrard, aktuálne manažér Aston Villy, sa vyjadril vo veľmi podobnom štýle.

Liverpool si v tomto smere vedie veľmi dobre, zaočkovaných má takmer sto percent hráčov a niektorí už dostali aj tretiu dávku. Je príliš zjednodušené povedať, že im očkovanie poskytuje úplnú ochranu pred nakazením, keďže Virgil van Dijk, Curtis Jones a Fabinho zmeškali štvrtkové víťazstvo nad Newcastlom po zaznamenaní pozitívnych PCR testov. Priebeh ich ochorenia však bude ľahký a čoskoro sa budú môcť vrátiť na trávniky a to bez vážnejších následkov.

„Ak hráč nie je očkovaný, je neustálou hrozbou pre nás všetkých,“ povedal Klopp. „Nechce byť hrozbou, nie je to tak, že by si myslel: O ostatných sa nestarám. Ale reálne hrozbou je. Musí sa prezliecť v inej šatni, musí sa stravovať v inej jedálni, musí sedieť v inom autobuse, musí sa viezť v inom aute. Z organizačného hľadiska je to poriadne zamotané.“

Dvadsať manažérov Premier League sa virtuálne stretne v pondelok, aby prediskutovali najnovšiu Covid krízu po víkende, počas ktorého bolo odvolaných až šesť zápasov.

Klopp žiada väčšiu transparentnosť. Zatiaľ čo iné kluby okolo hráčov a počtu prípadov zahmlievajú, Liverpool vo štvrtok rýchlo potvrdil totožnosť tria infikovaného covidom.

Nemecký manažér sa nikdy netajil tým, že je jednoznačným zástancom očkovania.

„Verím odborníkom. Riadim sa radami šikovných, vzdelaných ľudí, ktorí poznajú svoj odbor, pretože mu zasvätili svoj život a vyštudovali ho,“ povedal Klopp.

Štvrtina hráčov EFL sa nemieni dať očkovať. Naproti tomu 93% hráčov z La Ligy už dostalo vakcínu a ďalšie 4% majú protilátky po prekonaní ochorenia. Predpokladá sa, že Serie A a Bundesliga majú podobne vysoké čísla.

Antivaxeri z EFL sa môžu stať bezprostredným problémom pre elitné kluby v januárovom FA Cup-e. Liverpool hostí Shrewsbury, ktorého manažér Steve Cotterill strávil s koronavírusom v nemocnici takmer 50 dní. Napriek tomu nie je celý jeho tím zaočkovaný. Kloppovi sa uľavilo, že zápas sa odohrá na Anfielde.

„Minulý rok sme hrali na pôde [Shrewsbury] a prezliekali sme sa v naozaj malých šatniach. Teraz našťastie hráme doma, ale viacero klubov musí hrať vonku a nie som si istý, ako to bude doriešené.“

Zdieľanie článku

Komentáre