Manchester United by napokon mal dočasne viesť Ralf Rangnick

Manchester United by napokon mal dočasne viesť Ralf Rangnick

Ešte včera sa zdalo, že na Old Trafford by mohol prísť bývalý šéf Barcelony Ernesto Valverde. Napokon však do konca sezóny zrejme bude viesť diablov Ralf Rangnick.

Medzi oboma stranami aktuálne prebiehajú diskusie o dohode, podľa ktorej by Rangnick zostal v klube ešte dva roky po skončení sezóny ako konzultant.

63-ročný Rangnick je jedným z najuznávanejších mien nemeckého futbalu a v súčasnosti je manažérom športu a rozvoja v ruskom Lokomotive Moskva.

United zároveň rokujú s ruským klubom o dohode o jeho uvoľnení.

V súčasnej dobe sa stále očakáva, že Michael Carrick bude viesť nedeľný zápas Premier League proti Chelsea.

Carrick bol dočasne poverený vedením tímu, kým vedenie klubu nenájde náhradu za prepusteného Oleho Gunnara Solskjaera.

United plánujú na konci sezóny získať stáleho manažéra a ich prvou voľbou je šéf parížskeho Saint-Germain Mauricio Pochettino. Uvažujú však aj o hlavnom trénerovi Ajaxu Erikovi ten Hagovi.

Rangnick dohliadal na vzostup skupiny klubov pod značkou Red Bull v Európe ako hlavný tréner a športový riaditeľ RB Leipzig a RB Salzburg.

Pripisuje sa mu vplyv na trénera Liverpoolu Jurgena Kloppa, hlavného trénera Chelsea Thomasa Tuchela a šéfa Bayernu Mníchov Juliana Nagelsmanna.

Rangnick je dlho uznávaný ako jeden z prvých ľudí stojacich za tzv. 'gegenpress' systémom hry, s ktorým žal úspechy hlavne Jurgen Klopp.

Nemec bol už niekoľkokrát spájaný s prestupom do Premier League, a to ako vo funkcii manažéra, tak aj športového riaditeľa.

Zdieľanie článku

Komentáre