Bývalý šéf Barcelony rokuje s Manchesterom United ohľadom voľnej manažérskej pozície

Bývalý šéf Barcelony rokuje s Manchesterom United ohľadom voľnej manažérskej pozície

Manchester United rokuje s Ernestom Valverdem, ktorý by sa mohol ujať vedenia diablov do konca aktuálnej sezóny.

Valverde je jedným z mnohých potenciálnych kandidátov, ktorých United oslovili. Včera klub vo víťaznom zápase Ligy majstrov proti Villarrealu viedol Michael Carrick.

Klub plánuje na konci sezóny získať trvalého manažéra a najčastejšie sa v tejto súvislosti spomína meno Mauricia Pochettina, ktorý je údajne ich prvou voľbou.

Je zrejmé, že bývalý šéf Tottenhamu by mal záujem o prestup na Old Trafford, hoci v pondelok povedal, že je v PSG "veľmi šťastný" a nedovolí, aby ho záujem United akýmkoľvek spôsobom vyrušoval od práce pri jeho súčasnom tíme.

Pochettino prišiel do parížskeho Saint-Germain v januári a s klubom Ligue 1 v lete predĺžil kontrakt. Jeho zmluva tak má platnosť až do leta 2023.

Valverde je bez práce od januára 2020, kedy ho vyhodila katalánska Barcelona, ??ktorá bola v tom čase na prvej priečke španielskej La Ligy.

Päťdesiatsedemročný manažér počas dva a polročného pôsobenia na Camp Nou získal dva španielske tituly a jeden triumf v Copa del Rey. Je aj trojnásobným gréckym šampiónom počas jeho pôsobenia v Olympiakose.

Valverde v minulosti viedol aj Athletic Bilbao, Villarreal, Valenciu a Espanyol, ktorý to v roku 2007 dotiahol až do finále Pohára UEFA.

United sa tiež zaujímajú o hlavného trénera Ajaxu Erika ten Haga, o ktorom viaceré zdroje uviedli, že by mal "100-percentný záujem" nahradiť Solskjaera.

Nór bol odvolaný z pozície manažéra United v nedeľu po necelých troch rokoch, ktoré strávil na Old Trafford.

Jeho posledným zápasom bola sobotňajšia prehra 1:4 na pôde Watfordu, ktorá United odsunula až na ôsme miesto v Premier League, 12 bodov za vedúcu Chelsea.

Zdieľanie článku

Komentáre