Čas Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteri United sa blíži ku koncu

Čas Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteri United sa blíži ku koncu

Vedenie manchesterského klubu sa po sérii piatich prehier z posledných siedmich zápasov v Premier League údajne rozhodlo prepustiť nórskeho manažéra, uviedol futbalový novinár Fabrizio Romano a tiež Duncan Castles z The Times.

Aktualizácia 22.11.2021 15:00 - Ole Gunar Solskjaer definitívne skončil na lavičke United.

Castles dodal, že Richard Arnold dostal za úlohu, aby vyjednal presné podmienky odchodu Nóra z klubu po takmer troch rokoch na Old Trafford bez jedinej získanej trofeje.

„Manchester United pracuje na kompenzácii a písomnej dohode s Olem Gunnarom Solskjaerom. Bude to "vzájomná dohoda" o ukončení spolupráce. Solskjaer odíde, je koniec,“ uviedol Romano na sociálnej sieti Twitter.

Oficiálne vyhlásenie sa očakáva v najbližších hodinách po dokončení papierovania.

Solskjaer, ktorý klub viedol od decembra 2018, v júli podpísal trojročné predĺženie kontraktu a United mu v prípade predčasného odchodu bude musieť vyplatiť kompenzáciu vo výške 7,5 milióna libier.

Solskjaerovo vyhodenie sa momentálne zdá ako nevyhnutné, najmä po sobotňajšej šokujúcej prehre 1:4 na pôde Watfordu. United sa po 12 zápasoch ocitli na siedmej priečke Premier League so ziskom iba 17 bodov, šesť bodov za štvrtým West Hamom a 12 bodov za vedúcou Chelsea.

„Určite niečo nie je v poriadku,“ povedal brankár David de Gea novinárom po prehre vo Watforde. „To, čo predvádzame, je na veľmi nízkej úrovni a veľmi biedne. Musíme sa fanúšikom ospravedlniť.“

Vzhľadom na množstvo veľkých mien v kádri United sú výsledky výrazne pod štandardom pre jeden z najúspešnejších anglických futbalových klubov. O Solskjaerovej neistej budúcnosti sa diskutuje prakticky počas celej aktuálnej sezóny.

„Verím, že to dokážeme otočiť,“ povedal Solskjaer po sobotňajšej prehre. „Pracujem veľmi tvrdo a najlepšie, ako viem. Sú tu všetko špičkoví ľudia, profesionálni hráči, ale momentálne nedosahujeme žiadne výsledky.“

Vedenie United však už údajne necíti, že by sa veci mohli otočiť k lepšiemu. Novinár Castles uviedol, že klub dočasne prevezme technický riaditeľ Darren Fletcher. Rodina Glazerovcov podľa jeho slov inštruuje predstavenstvo, aby urýchlili snahy presvedčiť Zinedina Zidana, aby viedol klub.

Zidane viedol Real Madrid v dvoch samostatných funkčných obdobiach, pričom španielskeho giganta priviedol k trom triumfom v Lige majstrov a dvom titulom v La Lige.

Zdieľanie článku

Komentáre