Premier League zostáva exkluzívne na americkej NBC

Premier League zostáva exkluzívne na americkej NBC

Americká NBC bude vysielať Premier League nasledujúcich ďalších šesť sezón. Za práva zaplatí rekordných 2 miliardy amerických dolárov. O práva na Premier League musela tentokrát NBC zabojovať s ESPN a ViacomCBS.

NBC vlastní práva na anglickú najvyššiu súťaž už od roku 2015, vtedy však zaplatila za práva 740 miliónov libier, teda o polovicu menej ako teraz.

Americký vysielateľ má právo odvysielať všetkých 380 zápasov Premier League v sezónach 2022/23 až 2027/28.

„Je to vzrušujúce obdobie pre futbal v USA,“ povedal výkonný riaditeľ Premier League Richard Masters.

„NBC Sports výrazne posilnila popularitu ligy v Spojených štátoch prostredníctvom jej fantastického pokrytia a propagácie tohto športu.“

Premier League oznámila, že peniaze z tohto balíka poskytne aj klubom v League One, League Two a 66 klubom v troch divíziách National League.

Vytvorený fond je pomocou pre kluby, ktoré utrpeli výraznú stratu príjmov v čase futbalu bez fanúšikov na štadiónoch.

Nové financovanie je súčasťou dodatočnej investície vo výške 100 miliónov libier, ku ktorej sa Premier League zaviazala počas nasledujúcich štyroch rokov.

Ešte v máji tohto roku sa Premier League dohodla na predĺžení svojej existujúcej televíznej zmluvy v hodnote 4,7 miliardy libier s domácimi vysielateľmi Sky Sports, BT Sport, Amazon Prime Video a BBC Sport na ďalšie tri roky.

Zdieľanie článku

Komentáre