Steven Gerrard sa vracia do Premier League

Steven Gerrard sa vracia do Premier League

Do anglickej Premier League sa vracia legenda Liverpoolu a anglickej reprezentácie.

Aktualizácia 11.11.2021 11:00 - Steven Gerrard oficiálne podpísal tri a pol ročnú zmluvu s Aston Villou.

Aston Villa zintenzívňuje kroky na vymenovanie nového manažéra a aktuálny manažér Glasgow Rangers Steven Gerrard by mohol zasadnúť na manažérsku stoličku už počas najbližších hodín, uviedol portál BBC.

Villa využíva reprezentačnú prestávku, aby našla adekvátnu náhradu za prepusteného Deana Smitha a očakáva sa, že počas nasledujúceho domáceho duelu proti Brightonu (20. novembra) už bude na lavičke Villans sedieť nový manažér.

Mal by sa ním stať práve 41-ročný bývalý kapitán Liverpoolu a Albionu Steven Gerrard.

Dean Smith bol odvolaný v nedeľu po sérii piatich ligových prehier za sebou a práve Gerrard je jednoznačným favoritom na uvoľnenú pozíciu.

Gerrard odviedol u jazdcov vynikajúcu prácu. V roku 2021 s nimi získal titul v najvyššej škótskej súťaži a prerušil tak sériu Celticu, ktorý ho získal v každej z predchádzajúcich deviatich sezón.

Výkonný riaditeľ Villans Christian Purslow, ktorý ho dobre pozná ešte z čias pôsobenia v Liverpoole, sa netají tým, že Gerrarda obdivuje a rešpektuje.

Zatiaľ čo Gerrard bol dlho vnímaný ako nasledovník Jurgena Kloppa na Anfielde, okamžitý návrat do Premier League a práca so stabilným a ambicióznym klubom je veľkým lákadlom.

Ak bývalý stredopoliar prijme túto výzvu, bude to trpká rana pre Rangers, u ktorých Gerrard pôsobil od roku 2018.

Zdieľanie článku

Komentáre