V Premier League padla piata trénerská hlava

V Premier League padla piata trénerská hlava

Na lavičke Aston Villy predčasne skončil Dean Smith.

Smith, ktorý sa stal manažérom Villans v októbri 2018, skončil na lavičke po piatej ligovej prehre birminghamského klubu za sebou. Jeho posledným zápasom na lavičke tak bola piatková prehra na pôde Southamptonu.

50-ročný anglický manažér hneď vo svojej prvej sezóne v klube pomohol Ville k postupu do Premier League. V prvej sezóne medzi elitou sa Villa iba tesne vyhla zostupu do nižšej súťaže, ale v predchádzajúcej sezóne manažér potiahol klub až na jedenástu priečku v Premier League.

V sezóne 2019/20 si Villans tiež zahrali finále Carabao Cup-u, v ktorom napokon nestačili na Manchester City.

Výkonný riaditeľ klubu Christian Purslow povedal: „V tejto sezóne sme výsledkovo a ani výkonmi nenadviazali na predchádzajúcu sezónu.“

„Z tohto dôvodu sme museli spraviť toto rozhodnutie, aby mal nový manažér dostatok času na konsolidáciu tímu.“

V lete klub opustil kapitán Jack Grealish, ale Smith do tímu získal trojicu kvalitných hráčov Emiliana Buendiu, Dannyho Ingsa a Leona Baileyho.

Villans odštartovali sezónu solídne, po septembrovej výhre nad Manchesterom United na Old Trafford boli po šiestich dueloch v hornej polovici ligovej tabuľky.

Potom však nasledovali prehry so Spurs, Wolves, Arsenalom, West Hamom a Southamptonom.

„Keď k nám Dean v roku 2018 prišiel, tak sme sa trápili v Championship. Okamžite zlepšil atmosféru v tíme a výkony išli nahor. Výsledkom bolo niečo úžasné - postup do Premier League hneď v jeho prvej sezóne v pozícii manažéra,“ dodal Purslow.

„Vedenie klubu ďakuje Deanovi za odvedené služby na ihrisku i mimo neho.“

„Všetci vedia, čo Aston Villa znamená pre Deana a jeho rodinu. Reprezentoval klub s hrdosťou a každý ho rešpektoval. V budúcnosti mu prajeme len to najlepšie.“

Smith už je piatym manažérom klubu Premier League, ktorý stratil svoje miesto. Iba včera sa s Norwichom rozlúčil Daniel Farke.

Zdieľanie článku

Komentáre