Carabao Cup: Ďalej idú Chelsea, Arsenal i treťoligový Sunderland

Carabao Cup: Ďalej idú Chelsea, Arsenal, Tottenham, Liverpool i treťoligový Sunderland

Do štvrťfinále Carabao Cup-u postúpili londýnske kluby Arsenal, Chelsea, Tottenham i zástupca treťoligového League One Sunderland. V súťaži skončil obhajca trofeje Manchester City. V štyroch prípadoch rozhodol o postupujúcom až penaltový rozstrel.

Chelsea viedla v zápase so Southamptonom gólom Havertza (44) na konci prvého polčasu, ale ihneď na začiatku toho druhého vyrovnal skóre Adams (47). V normálnej hracej dobe už ďalší gól nepadol a tak o postupe modrých rozhodli strely z bieleho bodu, v ktorých modrí uspeli 4:3.

Za Chelsea sa v rozstrele nepresadil iba Mason Mount, za svätcov neuspela dvojica Theo Walcott a Will Smallbone.

Ďalej ide aj Arsenal, ktorý zdolal Leeds 2:0 gólmi Chambersa (55) a Nketiaha (69). Kanonieri tak neprehrali od 11. septembra, keď v tomto období zaznamenali 6 výhier a 2 remízy vo všetkých súťažiach.

Medzi osem najlepších klubov sa pozrie aj Sunderland, ktorý na Kiyan Prince Foundation Stadium hral s QPR bez gólov, ale v penaltovom rozstrele uspel pomerom 3:1.

Čierne mačky sú vo štvrťfinále prvýkrát od roku 2014, kedy postúpili až do finále súťaže.

Bez gólov v normálnej hracej dobe hrali aj kladivári z West Hamu s obhajcom trofeje Manchesterom City. Obhajca trofeje napokon neuspel v penaltovom rozstrele a nezíska tak piaty triumf v Ligovom pohári za sebou.

Druholigový Preston bol húževnatým protivníkom v zápase proti Liverpoolu, ktorý však napokon postupuje ďalej po presných zásahoch Minamina a Origiho.

Tottenham zvíťazil na pôde Burnley, keď o jediný presný zásah hostí sa postaral Lucas Moura.

Brentford triumfoval na pôde druholigového Stoke City gólmi Canosa a Toneyho a Leicester si v domácom prostredí poradil s Brightonom v penaltovom rozstrele.

Žreb štvrťfinále sa dozvieme v sobotu 30.10.2021 o 11:30.

Carabao Cup - výsledky osemfinále


Zdieľanie článku

Komentáre