Raheem Sterling: Stále viac uvažujem nad odchodom do zahraničia

Raheem Sterling: Stále viac uvažujem nad odchodom do zahraničia

Krídelník Manchesteru City Raheem Sterling priznal, že uvažuje o odchode zo svojho aktuálneho pôsobiska. Šťastie by chcel skúsiť v zahraničí, pričom už dlhší čas sa špekuluje o záujme Barcelony.

Hviezda anglického reprezentačného výberu na finálovom turnaji Euro 2020 nie je momentálne súčasťou základnej zostavy Pepa Guardiolu. V tejto sezóne nastúpil Sterling iba na dva zápasy v rámci Premier League.

Anglický reprezentant má ešte platný kontrakt na dva roky, ale diskusie o jeho prípadnom predĺžení sa zastavili. V lete mu klub nedovolil rokovať s inými tímami.

Sterling sa vyjadril, že chce hrávať na najvyššej úrovni pravidelne a z tohto dôvodu vôbec prvýkrát pripustil, že začína rozmýšľať o odchode z Anglicka. Dvadsaťšesťročný hráč je ochotný prispôsobiť sa novej úlohe v kádri City, vrátane hry na pozícii deviatky. Guardiola jeho odhodlanie pochválil, ale možnosť prestupu hráča do iného klubu je teraz realitou.

„Keby existovala možnosť ísť niekam inam, aby som mohol častejšie hrávať, bol by som tomu otvorený. Ako anglický hráč som doteraz hral iba v Premier League a vždy som uvažoval nad tým, že jedného dňa by som si rád zahral aj v zahraničí. Chcem zistiť, ako by som obstál v tejto výzve.“

Sterlingovi, ktorý v sezóne 2019/20 strelil 30 gólov v 51 súťažných zápasoch, sa v minulej sezóne až tak nedarilo, keď vsietil iba 14 gólov. Na konci sezóny si zahral v základe vo finále Ligy majstrov proti Chelsea, ale na konci zápasu ho Guardiola stiahol z ihriska v čase, kedy sa belasí pokúšali dorovnať skóre zápasu.

Na európskom šampionáte v Anglicku sa mu darilo a zaznamenal tri presné zásahy, vrátane pamätného úvodného gólu pri víťazstve 2:0 proti Nemecku.

„Nie som človek, ktorý by sa sťažoval. Nechcem z toho robiť aféru. Chcem iba ďalej pokračovať vo svojej práci. Som pripravený pravidelne hrávať a pravidelne strielať góly.“

Guardiola sa vyjadril, že Sterling je stále kľúčovým hráčom jeho kádra: „Naše neuveriteľné úspechy za posledných niekoľko sezón by neboli možné bez Raheema v zostave.“

„Je to veľmi dôležitý hráč, dosahuje neuveriteľne vysoké štandardy a som si istý, že sa k tomu vráti. Verím, že má pred sebou veľmi dobrú sezónu.“

Zdieľanie článku

Komentáre