Newcastle je v spojení s agentom útočníka Tima Wernera

Newcastle je v spojení s agentom útočníka Tima Wernera

Newcastle je v pravidelnom kontakte s agentom Tima Wernera, ktorý by sa mohol stať prvou posilou strák po prevzatí klubu novým majiteľom.

Newcastle sa stal najbohatším klubom na svete po tom, čo Amanda Staveley, Mehrdad Ghodoussi a saudskoarabský fond pre verejné investície vyplatili bývalého majiteľa Mikea Ashleyho.

Podľa denníka Bild sa Magpies teraz snažia nájsť prvé posily svojho kádra a identifikovali Tima Wernera ako potenciálny cieľ počas januárového prestupového okna.

Chelsea podpísala útočníka v júni 2020 za 48 miliónov libier. Na Stamford Bridge však neukázal rovnakú streleckú produktivitu, akú predvádzal v nemeckom Lipsku.

Počas svojej prvej sezóny v klube Werner skóroval v Premier League iba šesťkrát a fanúšikovia modrých sú sklamaní z výkonov 25-ročného útočníka.

V dôsledku toho sa Chelsea rozhodla v lete priviesť Romelua Lukakua za rekordných 97,5 milióna libier. Werner tak na ihrisku dostane ešte menej hracieho času.

Nové vedenie Newcastle verí, že situáciu môže využiť vo svoj prospech a Bild uviedol, že môžu Wernera nalákať do klubu, kde by sa stal hlavnou postavou ofenzívnej formácie.

Werner - ktorý sedel iba na lavičke náhradníkov počas prehry Chelsea na pôde Juventusu v Lige majstrov - je údajne otvorený prestupu, ak na Stamford Bridge nebude dostávať viac príležitostí.

„Myslím si, že vzhľadom na bilanciu v mojom bývalom klube, boli očakávania príliš veľké,“ povedal Werner.

„Vlani som asistoval pri mnohých góloch, ale viem, že hlavným dôvodom, prečo ma sem klub priviedol, je strielať góly.“

„Celkovo som vsietil 12 gólov, z toho šesť v Premier League, a to zrejme nestačí.“

Newcastle zároveň rieši aj pozície manažéra a športového riaditeľa. Už čoskoro by mal na lavičke strák skončiť aktuálny manažér Steve Bruce a tím by mal dočasne viesť jeho asistent Graeme Jones.

Favoritom na uvoľnenú manažérsku stoličku bol Brendan Rodgers, ten sa však už vyjadril, že o pozíciu nemá záujem. Spomínajú sa tiež mená Franka Lamparda či Luciena Favreho.

Novým športovým riaditeľom by sa mohol stať Luis Campos, ktorý pôsobil vo francúzskych kluboch AS Monaco a Lille, ktoré aj jeho zásluhou získali titul v Ligue 1.

Campos klubom vygeneroval obrovské zisky z predaja hráčov - viac ako 500 miliónov libier za štyri roky. Do tejto skupiny hráčov patrili napríklad Kylian Mbappe, Fabinho, Thomas Lemar, Bernardo Silva a Anthony Martial.

Zdieľanie článku

Komentáre