Watford vyhodil manažéra Munoza, na lavičke ho nahradí Ranieri

Watford vyhodil manažéra Munoza, na lavičke ho nahradí Ranieri

Xisco Munoz je prvým manažérom v sezóne 2021/22, ktorý stratil miesto manažéra. Watford viedol menej ako 10 mesiacov a na lavičke ho nahradí Claudio Ranieri, ktorý na konci minulej sezóny skončil na lavičke talianskej Sampdorie.

Sršne sú aktuálne na štrnástej priečke v Premier League, keď zo 7 odohraných kôl vydolovali rovnaký počet bodov.

Španiel Munoz nahradil na lavičke Vladimira Ivica v decembri 2020 a klub v minulej sezóne doviedol k automatickému postupu z Championship do najvyššej anglickej súťaže.

Munoz tak naposledy sedel na lavičke sršňov pri sobotňajšej prehre s Leedsom na Elland Road.

Taliansky manažér Claudio Ranieri, ktorý v roku 2016 priviedol k Leicester k zisku ligového titulu, sa stane už trinástym manažérom Watfordu od roku 2012, odkedy klub prevzala rodina Pozzovcov.

Ranieri, ktorý bude mať tento mesiac už 70 rokov a v minulosti viedol aj Chelsea a Fulham, bude prvýkrát viesť svojich nových zverencov po ligovej prestávke v domácom prostredí proti Liverpoolu.

Munoz priznal, že neočakával, že sa stane prvým manažérom aktuálnej sezóny, ktorý bude musieť predčasne odísť z pozície manažéra.

Klub vydal vyhlásenie, že dôvodom odchodu Španiela z klubu je "silnejúci negatívny trend v čase, keď by sa mala súdržnosť tímu viditeľne zlepšovať".

Munoz po svojom odchode z Vicarage Road napísal na sociálnej sieti Twitter: „Bola to fantastická cesta, ktorá bohužiaľ skončila neočakávane a spôsobom, ktorý som si neželal.“

„Som vďačný a budem si pamätať iba to dobré. Je to pre mňa veľmi smutný deň. Rovnako aj pre moju rodinu. Končíme naše pôsobenie v meste, ktoré sme považovali za náš druhý domov.“

Zdieľanie článku

Komentáre