Chelsea prevalcovala Tottenham, Nunove medové týždne v Spurs skončili

Roy Keane označil zápas medzi Chelsea a Tottenhamom zápasom medzi "mužmi a chlapcami". Nuna Espirita Santa, ktorý sa stal manažérom mesiaca august, čaká na severe Londýna veľký kus roboty. Na druhej strane Lukaku opäť ukázal, že môže byť tým hráčom, ktorého modrí potrebovali, aby mohli opäť bojovať o titul v Premier League.

Kým Thomas Tuchel po výhre svojich zverencov 3:0 žiaril spokojnosťou, jeho náprotivok Nuno bol po bezduchom výkone svojich hráčov zamyslený.

Graeme Souness pre Sky Sports povedal: „Chelsea hrala výborne, na druhej strane Spurs nevyzerali ako tím. Robili základné chyby, ktoré viedli ku gólom súpera. Na tejto úrovni si niečo také nemôžete dovoliť.“

Zdá sa, že medové týždne Nuna Espirita Santa na lavičke Spurs sa definitívne skončili. Minulý týždeň prehra 0:3 na pôde Crystal Palace a teraz prehra rovnakým skóre na domácom štadióne.

Tottenham navyše z otvorenej hry strelil v úvodných piatich ligových dueloch iba jeden gól. Aj preto je malým zázrakom, že má na konte až deväť bodov.

Harry Kane v lige ešte neskóroval a na konte má štyri strely na bránu v štyroch odohraných zápasoch. Keane navyše spochybňoval jeho nasadenie počas zápasu proti západolondýnskemu celku.

Spurs mali proti modrým iba 14 dotykov s loptou v šestnástke súpera, ich súper až 40. Iba dve z 8 striel smerovali na bránu. Chelsea zaknihovala 10 striel medzi tri žrde, všetky v druhom polčase.

Nuno iba začal svoju kariéru na Tottenham Hotspur Stadium, ale na jeho ocenenie pre najlepšieho manažéra mesiaca sa už veľmi rýchlo zabudlo. Po bezzubom výkone proti Chelsea čaká teraz jeho zverencov severolondýnske derby proti Arsenalu a kohúti sa tak musia veľmi rýchlo otriasť z dvoch nepríjemných úderov.

Prečítajte si tiež

Chelsea v stretnutí potvrdila svoje majstrovské ambície a svoj veľký progres v zápase ukázal Romelu Lukaku, a to aj napriek tomu, že v zápase neskóroval.

Belgičana bránila dvojica Eric Dier a Pierre-Emile Hojbjerg, ale ani to mu nezabránilo v tom, aby hosťom spôsoboval viacero problémov.

Jeho samotná prítomnosť stačila na to, aby vytrvalo zamestnávala obrancov Tottenhamu a v priebehu 90 minút vytvoril pre svojich spoluhráčov viacero príležitostí, keď ukázal nezištnosť a kreativitu, ktorá je pre neho teraz typická.

Ak by jeho spoluhráči boli produktívnejší, mohol mať po zápase na konte tri asistencie. V prvom polčase po jeho prihrávkach nezakončili presne Kai Havertz a Mason Mount, v druhom zasa v koncovke zlyhal Timo Werner.

Chelsea čaká od Belgičana hlavne presné zásahy. Belgičan už má na konte štyri v piatich odohraných dueloch. V tomto zápase však ukázal, že šance dokáže aj vytvárať.

Iba Reece James a Marcos Alonso vytvoril v priemere viac šancí za 90 odohraných minút ako práve belgický reprezentant.

Lukaku vytvoril až 8 gólových príležitostí v 4 zápasoch Premier League. To je rovnaký počet, ako mal na konte v posledných 18 odohraných dueloch v drese Manchesteru United. Tiež sme zaregistrovali, že Wernera po jeho zahodenej šanci povzbudzoval, aby mu pomohol prekonať náročné obdobie, ktoré útočník v Anglicku prežíva.

Je zrejmé, že Romelu Lukaku je teraz úplne iným hráčom, ktorého Chelsea v útoku veľmi potrebovala.