Všetky nové letné posily United sú v top päťke najlepšie platených hráčov anglickej Premier League

Všetky nové letné posily United sú v top päťke najlepšie platených hráčov anglickej Premier League

Na prvej priečke rebríčka najlepšie zarábajúcich hráčov je podľa očakávania Cristiano Ronaldo s ročnou mzdou 26,5 milióna libier. Mzda Ronalda je vyššia ako ročná mzda celého kádra Norwichu, Leedsu či Brentfordu.

Top desiatku jednoznačne ovládli hráči oboch manchesterských klubov, ktorých dopĺňajú dvaja hráči londýnskej Chelsea.

Na druhej priečke je záložník City Kevin De Bruyne, ktorý spolu s Ronaldom patrí medzi dvojicu hráčov so mzdou viac ako 20 miliónov libier.

Najlepšie plateným gólmanom je David de Gea, ktorého ročná mzda je 19,5 milióna libier, čo je zároveň tretia najvyššia čiastka.

Medzi top desiatku sa okrem Sancha a Varaneho dostali aj ďalšie dve letné posily anglických klubov - Romelu Lukaku a Jack Grealish.

V TOP 50 sú iba traja hráči, ktorí nehrajú v kluboch tzv. "veľkej šestky" - Jamie Vardy a Kasper Schmeichel z Leicesteru a Wilfried Zaha z Crystal Palace.

Ak si zoberieme celkové náklady klubov na mzdy hráčov, tak jednoznačným lídrom je Manchester United, ktorý svojim hráčom ročne vyplatí viac ako 220 miliónov libier.

Veľmi ďaleko za diablami je potom trojica ďalších troch adeptov na zisk ligového titulu - Chelsea (162 mil.libier), Manchester City (143 mil.libier) a Liverpool (139 mil.libier).

K hranici 100 miliónov libier sa už priblížil iba londýnsky Arsenal. Na druhej strane nováčik z Brentfordu neprekročil ani hranicu 13 miliónov libier.

TOP 50 ROČNÉ MZDY


NÁKLADY NA MZDY - KLUBY

Zdieľanie článku

Komentáre