Osem brazílskych hráčov zrejme tento víkend v Premier League neuvidíme

Osem brazílskych hráčov zrejme tento víkend v Premier League neuvidíme

Osem brazílskych hráčov z klubov Premier League nebude môcť tento víkend nastúpiť, keďže ich zamestnávatelia nepustili počas reprezentačnej prestávky, aby mohli hrať za svoje národné tímy.

Tlačová agentúra PA uviedla, že brazílska futbalová federácia (CBF) napísala do sídla FIFA žiadosť, aby bolo hráčom v období od 10. do 14. septembra zakázané nastúpiť na zápasy vo svojich kluboch.

Zákaz štartu sa týka dvojica Ederson a Gabriel Jesus z Manchesteru City, tria z Liverpoolu Alisson, Fabinho a Roberto Firmino, Freda z Manchesteru United, Thiaga Silvu z Chelsea a Raphinhu z Leedsu. CBF nepožiadala o zákaz štartu pre útočníka Evertonu Richarlisona, ktorého klub v lete pustil na Olympijské hry v Tokiu.

FIFA v súvislosti so žiadosťou brazílskej federácie už kontaktovala príslušné kluby. Svetový riadiaci futbalový orgán môže uložiť sankcie, ak hráči nastúpia za svoje kluby a počas repre pauzy boli označení ako nespôsobilí.

Premier League pred septembrovou reprezentačnou prestávkou oznámila, že hráči nebudú uvoľnení z klubov, ak by museli cestovať do krajín, ktoré sú na tzv. "červenom zozname".

Každý, kto sa vracia z krajiny červeného zoznamu musí zostať v karanténe v hoteli schválenom vládou po dobu 10 dní, čo by znamenalo, že hráči by klubom chýbali nielen v Premier League, ale aj v Lige majstrov a Carabao Cup-e.

Prezident FIFA Gianni Infantino napísal predsedovi vlády Borisovi Johnsonovi a žiadal o výnimku pre hráčov, ale žiadosti nebolo vyhovené.

Aston Villa sa dohodla s dvoma svojimi hráčmi - Emilianom Martinezom a Emilianom Buendiom - na odohraní prvých dvoch zápasov v drese Argentíny proti Venezuele a Brazílii, tretí - proti Bolívii - však museli vynechať.

Očakáva sa, že dvojica Tottenhamu Cristian Romero a Giovani Lo Celso bude po návrate do klubu pokutovaná, keďže cestovala na zápas s Bolíviou bez povolenia z klubu.

Rozumie sa, že FIFA dostala žiadosti aj od ďalších juhoamerických krajín, ktoré žiadajú obmedzenia štartu pre hráčov v kluboch. Z Paraguaja v prípade záložníka Newcastlu Miguela Almirona a z Čile vo vzťahu k Franciscovi Sierraltovi z Watfordu a Benovi Brereton-Diazovi z Blackburnu.

Mexická federácia zasa požiadala, aby Raul Jimenez nebol oprávnený hrať za Wolves v období od 9. do 13. septembra.

Momentálne nie je jasné, či kluby budú tento víkend postupovať podľa obmedzení, a pokiaľ sa nepodarí dosiahnuť dohodu, tak sa celá situácia bude opakovať aj na začiatku októbra.

Zdieľanie článku

Komentáre